Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:16

Батько пішов із сім’ї. Як сказати про це дитині?

Ми нещодавно розлучилися з чоловіком. Не хочу вдаватися в подробиці, хто правий, хто винний. Син (йому шість із половиною років) дуже любить батька, і у мене не вистачило сміливості сказати йому правду: поки що сказала, що тато поїхав так далеко, що звідти не можна подзвонити або написати. Тато спілкуватися з дитиною взагалі не хоче. Як мені краще вчинити? Час іде, і синочок починає дуже сумувати. У нього в усіх малюнках тільки тато, телефон дзвонить — він біжить і кричить: «Це тато!Я сам візьму трубку!»

А що ж ви робитимете, коли час ітиме, а тато так і не з’явиться? Обдурювати дитину навіть для її ж блага — неправильно і негуманно. Іноді зустрічаються такі мами, які розказують дітям, що тато помер. Але ж ця брехня коли-небудь може бути розкрита. Як же дитина поважатиме матір, яка їй збрехала? Значно краще все-таки заради дитини піти на якийсь компроміс зі своїм колишнім чоловіком й умовити його бачитися з дитиною, спілкуватися з ним хоча б по телефону або листовно, якщо ви живете в різних містах.

Якщо ж таке спілкування все-таки неможливе, тому що батько цього не хоче, то вже краще сказати дитині правду. Але не про те, що тато не хоче його бачити — це, дійсно, буде психологічною травмою для малюка. А правду про те, що іноді люди просто не можуть жити разом і розлучаються, але вони продовжують любити свою дитину.

Для будь-якого малюка, а тим більше хлопчика, роль тата дуже важлива. І якщо у вас не вийде налагодити відносини батька і сина, намагайтеся, створюючи нову сім’ю, насамперед думати про те, чи гарним батьком стане для вашої дитини новий обранець.