Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:56

Ваша дитина відбирає чужі іграшки

І як не прикро, але манера відбирати у всіх іграшки також є абсолютно нормальною, і зумовлена вона все тими ж інстинктами дослідника. Причому іноді однорічна дитина може дати фору трирічній. Тому що трирічна вже знає деякі правила та умовності, які для однорічної не існують. Наприклад, 11-місячний Олексій декілька разів доводив до сліз добре вихованого трирічного хлопчика. Той, коли наближався Олексій, хапав свої іграшки та ховав їх за спину, вважаючи, що там вони у цілковитій безпеці. Олексій, ані секунди не роздумуючи, обходив хлопчика ззаду і забирав іграшку безпосередньо з його рук. Приголомшений таким віроломством, хлопчик зі сльозами біг до мами, а слідом бігла я — вибачатися і повертати «награбоване». Дійсно, я вважаю, що в цьому випадку варто обмежувати надмірно допитливу дитину в її справедливих вимогах. «Я розумію, що ти хочеш подивитися цю машинку, це хороша ідея, але… »

Я прагнула детально розписати всі можливі сценарії конфліктів. Але, повторююсь, мої поради — це тільки моя точка зору, рецепти, які спрацювали для моєї дитини і на нашому (загалом цілком благополучному) дитячому майданчику. Можливо, що для вас, ураховуючи ваш характер і характер вашої дитини, ефективними стануть зовсім інші слова та вчинки.

Іноді найкраще змінити час або місце прогулянки. Дитині буде набагато легше спілкуватися з однолітками або «малюками» (у віці 9-10 місяців), ніж із дітьми віком 2-3 роки. І зрештою, не забувайте, що дитині необхідно, як і раніше, побути на прогулянці з вами удвох, просто походити по траві, пограти з паличками та шишками або зайнятися дослідженням русла струмочка і не відриватись від цієї справи для спілкування.