Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:51

Вибір няні: кому віддати перевагу

Ми хочемо найняти няню. Свого першого малюка я виховувала самостійно, а тепер і часу менше, та й фінанси дозволяють запросити собі помічника. Підкажіть, кому віддати перевагу: вихователеві чи медичній сестрі? Чи важливий вік няні для розвитку дитини?

Вибір няні — справа дуже серйозна. Уявіть собі: ця людина перебуватиме з вашим малюком немало часу. Найчастіше буває так, що дитина проводить із нянею часу значно більше, ніж із мамою. Тому і вибір няні — дуже відповідальний крок, адже ви довіряєте цій людині найдорожче, що у вас є. Від того, з ким буде спілкуватися малюк, залежить те, яким він виросте і як складеться його життя у майбутньому. Тому питання вибору няні вирішуйте свідомо. Це те питання, яке не слід розв’язувати поспіхом.

Можна звернутися в агентство й перекласти відповідальність на працівників фірми. Там кандидатів повинні протестувати, провести з ними грамотну співбесіду. У деяких відповідальних агентствах, котрі займаються підбором нянь і працівників для дому ще й передбачений курс навчання для спеціалістів. Майбутні няні проходять своєрідні курси підвищення кваліфікації: вивчають основи педагогіки і психології, основи дієтичного харчування, основи догляду за немовлям, курс конфліктології і психології спілкування, освоюють новітні побутові прилади (адже не всі вміють правильно користуватися досягненнями сучасної техніки).

Вибір няніМожна не покладатися на авторитет агентства і розпитати своїх знайомих — раптом у когось із них є знайома няня, яка саме зараз шукає роботу, бо її вихованець виріс і йде у школу чи дитячий садок. У будь-якому випадку не нехтуйте рекомендаціями. Причому краще не обмежуватися письмовими рекомендаціями: вони, зазвичай, пишуться формально. Якщо є можливість, поговоріть із попередніми роботодавцями, розпитайте їх про особливості характеру няні, про те, як будувалися її відносини з дитиною, що їм подобалося в її роботі, а що ні.

Що стосується професійних переваг — вихователь чи медична сестра, то в обох випадках є свої плюси й мінуси. Наприклад, медичні сестри дуже добре вміють доглядати за немовлятами, мають навички масажу, за необхідності зможуть виконати нескладну медичну маніпуляцію. Крім того, медичні сестри, у яких був досвід роботи у медичному закладі, зазвичай, дуже старанні, охайні і чітко дотримуються режиму дня і правил догляду і годування.

Вихователі й учителі мають свої достоїнства. Вони легко знаходять підхід до дітей, можуть займатися раннім розвитком дитини і вам не доведеться додатково наймати людину для навчання малюка.

Але є й такі жінки, котрі, навіть маючи інженерну чи якусь іншу освіту, дуже тонко відчувають дітей, намагаються їх навчити. Тому все-таки краще враховувати не лише професійні, але й людські риси майбутньої няні. Адже медсестра може не любити дітей, а жінка з інженерною освітою може виявитися дивовижним вихователем.

Якого оптимального віку повинна бути няня? Вік, безперечно, має значення, причому, дуже важливе. Необхідно визначитися, що саме ви хочете: щоб поряд із малюком була людина мудра й досвідчена чи активна й енергійна. Одна мама якось мені сказала, що у неї дуже жвава дівчинка і тому няня, котра у неї сьогодні працює (а їй майже 60 років), маму не влаштовує, бо вона обмежує дівчинку в її руховій активності. Та коли старшу няню замінили молодшою, мама заявила, що молодій явно не вистачає мудрості й вихованості попередньої. Вирішіть, що для вас важливіше, й визначтеся.

Не забувайте і про те, що дитина теж може брати участь у виборі. Подивіться на реакцію дитини, адже часто наші діти (вони дуже інтуїтивні), відразу можуть зрозуміти — гарна людина чи погана, подобається вона чи ні.

 

Як вибрати няню