Дата публикации записи:

22 Декабрь, 2013 в 14:20

Виховання дівчаток раннього шкільного віку. Значення батька

У ці роки дівчатка діяльні, довірливі та упевнені в собі. Саме в цей період їхні емоції «розквітають пишним цвітом», але набувають полярного характеру: або все чудово, або жахливо. Значення батька для доньки постійно зростає. Вона прагне батьківської уваги, поваги. Вона хоче з ним поділитися подіями дня, своїми відчуттями, думками, переживаннями, і якщо батько виявляє байдужість або фальшиву зацікавленість (а діти це чудово відчувають), вона дуже хворобливо це переживає. Дівчинці потрібно пишатися батьком — його знаннями, уміннями, силою, і дуже важливо не втратити її довіри: не відмахнутися від її запитань, посилаючись на зайнятість, не напускати туману, розмірковуючи про речі, в яких не дуже досвідчений, і сподіватись, що дитина не «помітить» некомпетентності, тощо.

Тому якщо донька починає вас розпитувати про зорі, не розраховуйте на свої знання (якщо ви, звісно, не астроном), а відвідайте з нею планетарій або дістаньте карту зоряного неба. Якщо раптом дівчинка зацікавилася технікою, повезіть її, наприклад, до Музею залізничного транспорту з діючими макетами (він вражає уяву навіть дорослих людей). Якщо вона зацікавилась якимсь видом спорту, відведіть її в секцію та активно виявляйте цікавість до її занять. Вона повинна знати, що батько допоможе їй в скрутну хвилину.

Я знайома з дорослою жінкою, яка дотепер не може пробачити батькові те, що він не втрутився в події, коли шкільна адміністрація буквально примусила її виступати на олімпіадах у той час, коли в неї були серйозні змагання в спортивній школі.

Будьте готові стати на бік вашої доньки в розв’язанні проблемних питань у загальноосвітній або спортивній школі, у гуртку за інтересами. Там завжди з повагою ставляться до думки тат. Це підтверджує і вислів найдосвідченішої вчительки: «Молоді батьки стали частіше ходити в школу, і не просто приведуть дитину і втечуть, а разом з іншими батьками щось обговорюють, обмінюються думками. Це дуже добре».

Якщо ви не хочете, щоб, подорослішавши, донька з байдужістю ставилася до вашої роботи, професійних інтересів, впустіть її в свій світ зараз. Запросіть її на роботу, покажіть своє робоче місце, познайомте з колегами. Якщо це неможливо з тієї причини, що ви працюєте на режимному підприємстві, сходіть на яку-небудь виставку, що відображає досягнення тієї галузі, в якій ви працюєте.

Дайте їй можливість залучитися до командних видів спорту. Спробуйте організувати дітей у дворі, зазвичай у тат такі заходи виходять найкраще. Якщо ви самі все ще підтримуєте відмінну спортивну форму, візьміть дочку із собою на змагання.

У нашій сім’ї саме чоловік поставив дочку на ковзани й лижі, навчив грати у волейбол і, оскільки зберіг захоплення спортом на все життя, завжди брав її на змагання. Недивно, що вона полюбила активний відпочинок, що саме по собі чудово, але заняття спортом мають і «вторинний» ефект — товариськість, комунікабельність і широке коло цікавих знайомих.

Дівчатка в цьому віці отримують задоволення від наявності власних заощаджень і від їх підрахунку. Ви можете пояснити, як планується сімейний бюджет, як відкладаються невеликі суми для придбання якої-небудь необхідної речі, показати, як робляться фінансові записи. Потрібно допомогти доньці зрозуміти, як заробляються гроші, як використовуються. Що буває, якщо вони їх гублять або бездумно витрачають. Можливо, є сенс запропонувати їй взяти участь в сімейній раді з розподілу бюджету, якщо ви це практикуєте. Вона повинна якщо не зрозуміти, то відчути принципи розподілу фінансових потоків.