Дата публикации записи:

28 Ноябрь, 2013 в 11:34

Виховати сина одній

Якщо ви виховуєте сина самотужки, то ваше завдання ускладнюється. Саме вам доведеться демонструвати синові приклад стійкості, уміння «тримати удар», пояснювати значення відповідальності за свої слова і вчинки, учити постояти за себе.

Я дотепер пам’ятаю епізод з якоїсь книжки, прочитаної ще в дитинстві, саме про таку ситуацію. Книга, пригадую, була про радянську розвідницю в окупованій Латвії. Згідно з «легендою», вона повинна була удавати легковажну особу, що вона й робила. Складність полягала в тому, що разом із нею жив її шестирічний син. Якось вони прогулювалися з ним берегом річки і почули крики про допомогу. У воді борсалася дівчинка, яка невідомо як потрапила в річку. Мати миттєво роздяглася і стрибнула у воду, чим викликала спочатку страх, а згодом, коли все благополучно завершилося порятунком дівчинки, щире захоплення сина.

Сподіваюся, що в такій екстремальній ситуації ви не опинитеся, але син повинен знати, що ви завжди зумієте захистити себе і його.

Але навіть якщо ви супергероїня, яка має накачані м’язи, все одно повинні подбати про те, щоб ваш син перед очима мав чоловіка, з якого міг би брати гідний приклад справжньої чоловічої поведінки. Це може бути ваш брат або хтось із родичів, ваш шкільний друг, тренер у спортивній школі, чоловіки-педагоги в музичній або художній школах. Можливо, ви не одразу знайдете гідних, на ваш погляд, викладачів, які б відповідали вашим завданням виховання. Тут потрібно послідовно шукати, розпитувати знайомих і друзів, зрештою обов’язково знайдете потрібну вам людину.