Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:48

Виходити на роботу чи доглядати дитину

Я працюю менеджером великої компанії. До цієї посади я йшла довго й наполегливо. Півроку тому у мене народився син. Я дуже хочу вийти на роботу, оскільки хвилююся, що втрачу своє робоче місце. Чоловік категорично проти, говорить, що дитина ще зовсім маленька. Я теж відчуваю, що синочка ще рано залишати няням та бабусям. Отож, я ніяк не можу вирішити, що мені робити. Допоможіть.

Таке рішення мама може прийняти тільки самостійно. Тут треба зважити усі «за» і «проти». Звичайно, у півроку малюкові ще дуже потрібна мама, її увага, тепло, любов. І ніхто — ні няня, ні бабуся — повноцінно маму замінити не може. Та сьогоднішнє життя диктує свої умови. І лише ви можете вирішити, що далі робити: доглядати дитину чи виходити на роботу. Щоправда, наші ілюзії про те, що потім, через два-три роки, неможливо буде знайти роботу чи вам просто шкода втрачати саме цю посаду сьогодні, безпідставні. Було б бажання, а робота знайдеться. Тому слід добре все обміркувати, визначити усі «за» і «проти» вашого виходу на роботу.

Якщо рішення прийняте, то не треба смикатися й нервуватися, бо ваш душевний стан передається малюкові. Ви вирішили присвятити себе дитині? Тоді не страждайте і не шкодуйте про втрачену кар’єру, не розповідайте рідним і подругам, що присвятили себе сім’ї й дитині і здійснили подвиг. Ніякий це не подвиг, а абсолютно нормальна материнська поведінка. От і насолоджуйтесь своїм жіночим щастям, спілкуйтеся з малюком і спробуйте дати йому якомога більше своєї материнської ласки і любові.

А якщо прийнято рішення про вихід на роботу, тоді добре обміркуйте, як тепер буде організований ваш побут, хто вам буде допомагати, няня чи родичі, як ви сплануєте свій робочий день, щоб ви все-таки знаходили час для спілкування з малюком. Важливо, щоб робота не забирала у вас усі фізичні й емоційні сили і щоб залишався час і бажання поспілкуватися з дитиною.