Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 16:04

Вперше до пісочниці

Запитує мама Світлана (доньці Насті 1 рік): «Ох! У нас значні проблеми! Почали ходити на дитячий майданчик — і ось результат. Тепер Настя панічно боїться дітей. Удома, коли приходили гості з дітьми, вона ні у кого нічого ніколи не віднімала, якщо віднімали у неї — віддавала спокійно та брала іншу іграшку, а зараз, коли діти віднімають у неї щось, то на обличчі у Насті такий жах… Як краще повестися в такій ситуації? Як навчити її давати відсіч? Удома — нормальна дитина, розбійниця… »

Гуляти з дітьми до 1 року — справжнє задоволення. Дитина мирно сопе в колясці, мама читає книжку, в’яже або просто милується своїм чадом. Проте, і з цього правила є винятки. Пам’ятаю, якось дощового дня 8-місячний Олексій категорично відмовився спати, і мені довелося упродовж двох годин радісно вигукувати, тикаючи пальцем у дерева, що були поруч із коляскою: «Береза! Сосна! Ялинка! Пеньок!», інакше ми гуляли б під безперервне пхикання.

Але у будь-якому випадку, поки дитина не навчилася до ладу ходити, на прогулянках вона буде спостерігачем. Але вже придбані і випробувані перші черевички, і дитина урочисто вирушає «жити світським життям» на майданчик або в пісочницю. А це означає, що вам гарантовано як мінімум півроку інтенсивної фізичної (дитину потрібно доганяти, гойдати на гойдалці, допомагати залазити на гірку і спускатися з неї) та розумової праці.

Що необхідно взяти з собою на «перший бал»?

  •   Якусь «прокладку», на якій дитина зможе сидіти безпосередньо в пісочниці. Ідеально підходить туристська «пінка», я користувалася згорнутою втричі «кенгурушкою».
  •   Набір першої допомоги — перекис водню, марлеву серветку, лейкопластир. Діти часто спотикаються і, падаючи, отримують подряпини та садна. Заклеївши подряпину ви, як правило, можете насолоджуватися прогулянкою далі.
  •   Улітку, якщо ви налаштовані на довгий похід, захопіть для дитини легкий «сніданок на траві».
  •   Запасний памперс, а за наявності калюж на вулиці — запасні шкарпетки і штани.
  •   Іграшки для обміну (совок, відеречко, формочки, м’ячик, машинки).

Ось через іграшки найчастіше і починаються у пісочницях неприємності. Однорічна дитина із задоволенням спостерігатиме за іншими дітьми, але навряд чи зможе гратися разом із ними. Зате їхні іграшки притягатимуть її як магніт. А її іграшки миттєво зацікавлять інших дітей. І ось у вашої дитини вже тягнуть із рук іграшку, і вона питально дивиться на маму: «Час плакати або не час?» Що їй відповісти? Знову давайте розберемося по порядку.

 

Схожі статті