Дата публикации записи:

19 Ноябрь, 2013 в 17:06

Вчимо умиватись і чистити зуби

Проблему з особистою гігієною можна досить просто розв’язати, якщо вранці та ввечері ви братимете дитину із собою до ванної кімнати і дозволите їй гратися в ту ж гру, що і мама.

Адже насправді поплескатися у воді і почухаи ясна спеціальною дитячою щіточкою — дуже веселе заняття.

Дитячу зубну пасту можна дати дитині вже після 2 років, коли вона спроможна зрозуміти і виконати інструкцію: «Прополощи рот водою і виплюнь її». Випльовувати воду також дуже весело. Але починайте тренування з холодної кип’яченої води, оскільки діти все ж таки часто її ковтають.

Якщо ваша дитина вважає, що миття у ванні — нудне і непотрібне заняття, а також привід для гучних протестів, дайте їй можливість погратися у ванні зі шматком мила. Адже воно висковзує з рук і зловити його може тільки найспритніший рибалка! Поки дитина намагається наздогнати мило у ванні, значна частина її тіла намилиться сама, а решту ви вимиєте резервним шматком.

(Спосіб відмінний для холериків і сангвініків, утім, флегматики і меланхоліки ставляться до цієї справи простіше.)

Мабуть, не існує жодного способу зробити приємним миття голови, але є спосіб зробити його терпимим: дитині дають маленький рушник, яким вона затуляє обличчя, і пояснюють, що так ані вода, ані мило не потраплять в очі. Один дорослий притримує дитину за підборіддя таким чином, щоб її голова була задерта і вода не стікала на обличчя, а другий швидко миє волосся, примовляючи при цьому щось заспокійливе.

Для того щоб підстригти малюкові нігті або волосся, більшість мам вмикають телевізор і відшукують блок реклами, що триває довго. Це не дуже педагогічно, але «так роблять всі жінки».