Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:17

Дитина боїться вчительки

Син цього року пішов до першого класу. Пішов охоче, спочатку йому все подобалося, а потім на одному з уроків вчителька при всіх його вилаяла за те, що він погано поводився на перерві. І тепер син її дуже боїться, не хоче ходити до школи, плаче вранці і благає залишити його вдома. Вчителька у нас, справді, строга, але ми вважали, що це навіть добре. Допоможіть нам розв’язати цю проблему.

Залишати без уваги таку ситуацію категорично не можна. Підвищена дитяча тривожність, страх перед учителем можуть призвести не тільки до небажання ходити до школи і вчитися, але й до серйозних деформацій дитячого характеру. Спробуйте підійти до рішення цієї проблеми відразу з кількох боків. Поговоріть з учителькою. Розкажіть їй про те, як ваш син сприйняв її «виховні» заходи й у ввічливій формі попросіть поговорити з малюком. Важливо, щоб між учителем і дитиною встановилися довірчі відносини. Адже вчитель у початковій школі має величезне значення для дитини. Це чи не найголовніша людина в його житті, після батьків. Хоча буває і так, що авторитет учителя в багатьох питаннях, особливо навчальних, значно більший за мамин чи батьків. «А Марія Іванівна нас так учила!» — говорить дитина батькам.

боїться вчителькиДосвідчений педагог знайде слова для того, щоб налагодити контакт із дитиною. Поговоріть із сином, поясніть, що якщо він буде поводитися добре, то більше не потрапить у таку ситуацію, що, швидше за все, вчителька не хотіла його образити, просто в класі багато дітей, і вона відповідає за їхнє життя і здоров’я. До речі, дитині дуже важливо розуміти, що ж приховане за словами «поводитися добре».

Якщо ви не побачили в учителя відгуку на своє прохання про допомогу, ви можете так само звернутися до шкільного психолога. Іноді допомога такого посередника є дуже доречною, якщо батьки й учитель недостатньо розуміють один одного.

Але якщо ви бачите, що вчитель все ж таки не прагне знайти підхід до вашої дитини, у малюка не зникає небажання йти до школи, і він, як і раніше, боїться педагога, тоді варто всерйоз замислитися над тим, щоб змінити клас і вчителя.