Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:26

Дитина вимагає придбати іграшку

Я почала боятися ходити разом з дитиною в магазин іграшок. Тільки-но він бачить яскраві коробки, то відразу кричить: «Купи!», а якщо я намагаюся виявити витримку, він падає на підлогу і кричить так, що я якомога швидше купую іграшку і тікаю з магазину. Розумію, що син мною маніпулює, та щоразу повторюється те саме. Як уникнути такої маніпуляції?

По-перше, пригадайте, з чого все почалося. Швидше за все, одого разу ви не захотіли купувати іграшку, а син влаштував сварку, і ви купили те, що він захотів. І зрозумів, що так можна впливати на маму.

По-друге, проаналізуйте свою ситуацію. Що буде, якщо ви не будете піддаватися на провокацію і не купите бажану іграшку? Істерика? А чи надовго вистачить вашої дитини? Адже такі істерики найчастіше влаштовуються для глядачів, для того, щоб налякати маму і тата. Звичайно, сльози з очей течуть справжні. Та якщо ви проігноруєте демарш і займете жорстку позицію: «Сьогодні ми не збиралися купувати іграшку» чи «Ця іграшка дуже дорого коштує, і я не можу тобі її купити», то дитина все одно заспокоїться і зрозуміє, що істерикою від батьків нічого не отримаєш. Коли малюк заспокоїться, обов’язково стримано поговоріть із ним і поясніть, як треба висловлювати свої бажання: у спокійній формі, говорячи «будь ласка». До речі, такі бесіди ви повинні проводити не лише, якщо є причина, а ще й для профілактики.

І ще. Уївіть собі, що відбувається з дитиною, коли вона приходить у магазин іграшок. Із полиць на малюка дивляться ляльки, ведмедики, виблискують великі й маленькі автомобілі… Дорослі теж іноді важко відмовляються від покупок у своїх дорослих магазинах, адже ви й самі інколи купуєте те, що не збиралися. А що ж говорити про дитину. Тому, якщо ви ще не відпрацювали тактику і стратегію, то краще відкласти спільний з дитиною візит у магазин іграшок. Не треба провокувати дитину. А якщо все ж таки зібралися туди йти, то чітко продумайте свою лінію поведінки і поговоріть із малюком. Наприклад, сьогодні ми ідемо в магазин, щоб купити автомобіль (ляльку, ведмедика, будиночок і т. д. ). Я зможу купити тобі тільки одну іграшку. А грошей я можу виділити на цю покупку ось стільки. Якщо ви хвилюєтеся, що дитині важко буде зробити вибір і прийняти рішення (а, швидше за все, так і станеться), краще купіть самостійно і просто подаруйте дитині іграшку.