Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:14

Дитина жахливо поводиться при сторонніх

Коли до нас приходять гості, мій шестирічний син поводиться жахливо. Причому в інший час він абсолютно нормальна дитина, але при сторонніх він чомусь починає кривитися, вередувати, говорити непристойні слова. Мені буває так соромно, що останнім часом я взагалі боюся запрошувати когось до себе додому.Та й на вулиці з сином, буває, ладу не даси, може сказати сусідці: «Ви бридка», нагрубити продавцю в магазині. Ніякі мої погрози чи умовляння не діють. Причому, я помітила, що при татові він ніколи так не поводиться, тільки зі мною. У чому причина такої поведінки і що з цим робити?

Причин, як завжди, може бути кілька. Це добре, що ви вже проаналізували ситуацію. Ви, наприклад, правильно помітили, що дитина так поводиться у присутності сторонніх людей. Що така поведінка завжди виявляється саме при вас, і ніколи — при батькові. Подумайте, що ви звичайно говорите дитині перед тим, як прийдуть гості? Чи закликаєте ви його не балуватися, поводитися пристойно? Іншими словами, спробуйте оцінити, чи не висуваєте ви малюкові завищені вимоги? Адже досить важко собі уявити, що шестирічна дитина не галасуватиме, не бігатиме, коли в домі буде шумно і весело. Як правило, дитині передається загальний піднесений настрій, і її дуже важко заспокоїти. Отже, мама суворо сказала поводитися пристойно. Але у дитини так не виходить, вона просто не може виконати мамині вимоги. І тоді малюк може почати робити усілякі дурощі: вередувати, говорити непристойності. Адже все одно його потім покарають, втрачати ж вже нічого.

Іноді діти використовують таку поведінку і для того, щоб привернути увагу нових людей, ваших гостей. Їм хочеться, щоб дорослі з ними поговорили, розпитали, подивилися їхні іграшки. Але дорослі зайняті своїми дорослими розмовами і не хочуть звертати уваги на дітей. Ось малюк і прагне привернути їхню увагу. Але ніякими гарними мотивами привернути не виходить, ось дитина і використовує будь-які методи зі свого арсеналу.

Чому саме мамі дістається подібне видовище? Швидше за все, тато взагалі не звертає уваги на таку поведінку, не говорить дитині, що йому «за нього соромно перед гостями або сусідкою», або дитина знає, що тато може дуже суворо покарати за такі витівки, і просто боїться.

Щоб надалі уникати таких несподіванок, намагайтеся, запрошуючи гостей, врахувати й інтереси дитини. Запрошуючи дорослих, подумайте і запросіть їх разом із дітьми, щоб малюк теж мав нагоду поспілкуватися і не привертати увагу негативними витівками. Якщо ж у ваших гостей немає дітей, попередьте їх, що з дитиною теж потрібно обов’язково спілкуватися, на самому початку, на який той час включите дитину в загальну розмову, щоб вона могла поспілкуватися, розповісти про себе і свої інтереси.

Не соромте і не лайте дитину при сторонніх. Якщо малюк ніяк не може угамуватися, просто виведіть його з кімнати і дайте можливість посидіти в тиші і заспокоїться. Якщо син сказав щось неприємне сусідці або продавцю, вибачтеся за нього і вже потім, без свідків обов’язково поговоріть із ним і поясніть, чому так не можна розмовляти з людьми.