Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:14

Дитина задає «непристойні питання»

Шестирічний син почав задавати «непристойні питання». Його цікавлять питання на зразок того, чому чоловіки і жінки влаштовані по-різному, що таке презерватив, звідки саме беруться діти. Як на ці питання відповідати і, взагалі, як нам поводитися?

Ні в якому разі не соромте дитину, не кричіть на неї і не сваріть. Відмовчуватися й удавати, що ви не чуєте запитання, теж не потрібно, адже дитина чудово відчуває нещирість. Не потрібно також і відповідати на питання «Ти ще дуже малий, щоб це знати». Так ви тільки спровокуєте інтерес дитини до «підступних питань».

Намагайтеся ненав’язливо з’ясувати джерело інформації. Адже спонтанно могли виникнути одне-два питання. Але якщо якийсь час дитина виявляє активну цікавість до всіх питань статі, тоді, швидше за все, хтось із знайомих забезпечив його цією дуже дорослою інформацією. Це можуть бути друзі, старші за вашу дитину за віком, старші брати і сестри, і навіть більш «просунуті» в цьому питанні однолітки, адже в деяких сім’ях батьки не вважають за потрібне дозувати інформацію.

Намагайтеся відповідати на питання, не дуже детально. Наприклад, пояснити шестирічній дитині, що таке презерватив, можна і так: «Це таке спеціальне пристосування, яке допомагає людині захищатися від інфекцій».

Придбайте дитячі енциклопедії, в яких розглядаються такі питання. Ці книги допоможуть батькам донести до малюка саме ту інформацію, яка адекватна його віку. Тільки будьте уважними, щоб книга відповідала віку дитини.