Дата публикации записи:

10 Январь, 2014 в 20:23

Дитина знайомиться з навколишнім світом

Моя дочка зараз розглядає упродовж години щодня карту світу, приліплює туди липучки зі звірятами, обговорюючи, хто де мешкає, відправляє лікаря Айболить за океани рятувати хворих тварин, при цьому називаємо материки та океани, визначаємо, де тепло і холодно. До речі, пори року з назвами місяців вона також вивчила.

Ще вона вимагає декілька разів на день показувати їй планети Сонячної системи та фази Місяця. Я не знаю, навіщо це їй, але це вже триває багато часу. Незабаром доведеться придбати карту зоряного неба.

Одного разу увечері у нас у квартирі раптом згасло світло. Олексій перелякано заліз під ковдру і сидів там доти, поки ми не знайшли свічку. Підішли до вікна — світла немає у всьому кварталі.

-    Ну все, підстанція не працює,- зауважив тато, який був інженером.

-    Чому не працює? — зацікавився Олексій, вилазячи з «барлогу». Наступні півгодини тато розповідав йому про електроенергію, про різні типи електростанцій і підстанцій, які передають струм від електростанцій у житлові будинки. Поки вони про це розмовляли, світло спалахнуло знову.

Наступного дня Олексій виявив бажання побачити підстанцію своїми очима. На щастя, вона неподалік від нашого дому, і ми вирушили на екскурсію. Дорогою, якщо виникали якісь запитання, ми телефонували додому татові і поповнювали свої знання. Нарешті дісталися до місця, оглянули «поля дротів» та лінії електропередачі і, сповнені вражень, вирушили додому. Була осінь, і на вулиці досить швидко темніло. Вулиця була віддаленою, зустріли ми тільки одного пішохода — чоловіка, який ніс на плечах маленьку дівчинку, однолітку Олексія.

-    Ось бачиш, Олексію, ця підстанція стає популярною серед малюків,- пожартувала я.

-    Так,- серйозно погодився Олексій. — Деякі туди ще тільки йдуть, а деякі вже все побачили і повертаються.

Вік від 2 до 7 років — це не тільки «ігровий» вік, це ще й вік чомучок. Зазвичай з «пізнанням навколишнього світу» проблем не виникає — дитина сама «веде» дорослого своїми запитаннями. Скільки всього цікавого вона може помітити довкола: зміна часу доби і пір року, дощ і сніг, рибки в ставку та в акваріумі, овочі на городі і на кухні, кішка з кошенятами, курка з курчатами, машини на вулиці та на будівництві й пральна машина в рідній ванній кімнаті… Потім починаються походи до дитячого садка або до розвивальної групи, і тут вже хоч-не-хоч з’ясуєш і назви днів тижня, і назви місяців, і навіть, можливо, час за годинником навчишся визначати. А є ще чудові енциклопедії, фільми, екскурсії: пізнавай досхочу!

І все ж таки, вас можуть спіткати як мінімум дві труднощі.