Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:07

Дитина краде

П’ятирічний син, приходить із садочка і щоразу приносить якусь іграшку. На моє питання: «Де ти це взяв?» він або мовчить, або говорить, що помінявся з хлопчиками. Врешті-решт, з’ясувалося, що він потихеньку без дозволу бере всі ці іграшки в інших дітей. Я його дуже сварила, ми всі іграшки віднесли назад дітям, але вже наступного дня ситуація повторилася, тільки тепер син не показав мені іграшку, а заховав її в своїй кімнаті, і знайшла я її абсолютно випадково. Ми з чоловіком йому пояснювали, що красти недобре, а він мовчить і стоїть, опустивши очі. Своїх іграшок у нього цілком достатньо, та й ті, які він приносить не завжди красиві, просто звичайні машинки. Як нам пояснити дитині, що брати чуже не можна?

Найголовніше питання, на яке нам потрібно знайти відповідь: навіщо він це робить? Ви самі зауважили, що у дитини й так вистачає іграшок, та й бере у інших дітей він не найкрасивіші. Він просто їх бере. Саме чужа іграшка для дитини особливо приваблива. Зверніть увагу, як діти міняються іграшками. Найдорожчий і найкращий автомобільчик може бути обміняний на абсолютно непоказний пістолет, і все тому, що діти сприймають іграшки інакше, ніж ми, дорослі.

Дитина краде У п’ять років дитина вже починає розуміти, що є її іграшки і речі, а є іграшки і речі інших людей. Але їй ще дуже важко перебороти своє бажання заволодіти чужою іграшкою. Тому не сваріть дитину, а спокійно пояснюйте, чому не можна брати чуже без дозволу. Навчіть малюка мінятися іграшками і щодня, відводячи його в дитячий садок, обов’язково давайте з собою кілька невеликих іграшок, щоб він зміг зробити тимчасовий обмін.

Знайдіть такі казки, в яких описані подібні ситуації, і прочитайте їх малюкові, а потім разом обговорюйте прочитане. Хай син скаже вам, що він відчуває. Частіше підкріплюйте розповіді особистим прикладом.

Є ще одна причина, з якої ваша дитина може брати чужі іграшки. Іноді діти, яким не вистачає батьківського тепла й уваги, таким чином прагнуть самостійно компенсувати цей дефіцит, привласнюючи бажані іграшки і тим самим, даруючи собі задоволення. У цій ситуації заходи попередження батькам повинні бути зрозумілі: любов і увага.

Дивись більше