Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:24

Дитина-маніпулятор

Наша маленька донька крутить із нас мотуззя. Їй лише чотири роки, але вона завжди добивається того, що їй хочеться. Лягти спати не о дев’ятій, а об одинадцятій, не обідати, не піти в дитсадок. Домагається вона свого, зазвичай, галасливою істерикою. І всі домашні вже бояться такої поведінки, тому при найменшому натиску роблять те, що вона захоче. Порадьте, що робити, адже донька підростає, і я хвилююся, як ми будемо далі діяти.

Істериками наші діти намагаються маніпулювати нами, дорослими. Дитячий крик і сльози діють на нас як дуже сильний подразник: це як сигнал про те, що треба зробити все, щоб дитина замовкла. Знайома вам ситуація в магазині іграшок, коли дитина тупає ногами і вимагає іграшку, а мама вже на все готова, лише б малюк замовк? Тільки-но дитина бачить, що на сльози іде така реакція батьків, вона відразу розуміє, де її зброя, і починає використовувати її дедалі частіше.

Що ж робити? Добре було б розв’язати цю проблему у момент виникнення. Дитина почала кричати й вимагати? Не звертайте уваги на таку поведінку, просто відверніться і зробіть вигляд, що нічого не помічаєте. Якийсь час малюк ще спробує продовжити концерт, та коли публіки немає, то й виступати не цікаво, рано чи пізно концерт завершиться.

А що робити, якщо все запущене? Якщо дитина вже чітко розуміє, що вся сім’я готова зробити все заради спокою і тиші? У цьому випадку усе значно складніше, проте ситуацію виправити можна. Домовтеся зі своїми домашніми, що з цієї хвилини жодна вимога, що прозвучить у формі крику чи істерики, виконуватися не буде. І якщо ви всі жорстко будете дотримуватися цього правила, то дуже швидко ваша сімейна хвороба мине. Нехай вас підтримує думка про те, якщо ви не зробите цей важливий крок сьогодні, то у підлітковому віці у вас зовсім не буде способів впливу на дитину.