Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:19

Дитина на уроці грається іграшками

Учителька мого сина-першокласника (йому до першого вересня виповнилося шість років і один місяць) кілька разів відбирала у нього іграшки на уроках. Замість того, щоб вчитися, він дістає потихеньку з рюкзака то ведмедика, то танк і непомітно під партою грається. Що з цим робити? Учителька радить перевіряти його портфель перед школою, але мені здається, що його взагалі навчання не цікавить.

Ви абсолютно маєте рацію. І відповідь потрібно шукати у віці вашого малюка і його психологічних особливостях. Деякі діти через свої особливості ще не готові до того, щоб змінити гру на навчання, навіть якщо до першого вересня їм виповнюється повні шість років. Особливо це виявляється у хлопчиків. І грається ваша дитина під партою тому, що не догралася у дитячому садку або вдома. Що ж робити, забирати його з першого класу і повторювати все наступного року? Зовсім не обов’язково. І хоча, судячи з поведінки дитини, вам було варто почекати з першим класом рік, раз вже дитина пішла все-таки до школи, спробуйте їй допомогти.

на уроці грається іграшкамиПерегляньте режим дня малюка. У нього обов’язково повинен залишатися час, коли він грається з іграшками, гуляє і спілкується зі своїми однолітками. Не потрібно соромити дитину, відбирати у неї іграшки і говорити: «Ти вже не маленька. Тільки маленькі граються іграшками». Ігри та іграшки якраз і допомагають дитині дорослішати, освоювати складний світ дорослих людських відносин.

Попросіть учительку, щоб у вашому класі з’явився невеликий куток з іграшками, адже це буде психологічно дуже правильно. Повірте, що не тільки ваш син, але й інші діти на перервах із задоволенням «дограватимуть» ведмедиками і зайчиками, зате на уроці вони не відволікатимуться.

Уся ця інформація актуальна і для мам, які ще тільки збираються віддавати дитину в перший клас. Якщо ваш малюк непосидючий, виявляє цікавість тільки до іграшок, йому активно не подобаються заняття і на питання, що ти якнайбільше любиш робити в дитячому садку, він відповідає «Гратися!», то перш, ніж прийняти рішення, проконсультуйтеся з дитячим психологом, який і визначить готовність вашої дитини до школи, причому, не інтелектуальну, а саме соціальну. Немає нічого страшного в тому, щоб дитина пішла до школи на рік пізніше. Зате малюкові буде легше і цікавіше вчитися, і він зможе зайняти адекватну позицію в класі, легко спілкуватися з однолітками, стати лідером.