Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:32

Дитина не може запам’ятати, де «ліве», а де «праве»

Як навчити дитину розуміти, де «ліве», а де «праве». Я пробувала вже всіма способами, і мотузочок прив’язувала, і вірш навіть склала про «ліве-праве», але син увесь час плутає. Йому поки що п’ять з половиною, але незабаром іти до школи, там його просто засміють. Чоловік, до речі, дотепер плутає, і в машині повертає ліворуч, якщо просиш повернути направо. Це що, спадкове?

Уявлення про те, що є права частина тіла і ліва частина тіла, вперше з’являється у дитини приблизно у віці двох-трьох років. Але це тільки уявлення, а ось називати все словами малюк ще не може. Тільки до шести років (майте на увазі, що всі діти різні) дитина може говорити: «Моя права рука», «Моя ліва нога» і так далі. Це не що інше, як уміння орієнтуватися в просторі, і воно дуже важливе для розвитку дитячого мислення і мовлення.

Для того, щоб розвивати у дитини розуміння понять «правий-лівий», можете користуватися різними прийомами. Наприклад, роблячи ранкову гімнастику, під час промовляння вправ для дитини, увесь час повторюйте: права рука, ліва рука, права нога, ліва нога, повернулися направо, тепер наліво.

Придумайте орієнтир, за яким дитина легко розумітиме, де, наприклад, права рука. З мотузочком це ви непогано придумали. Але орієнтир повинен бути у дитини завжди, тому у дівчинки це може бути браслет, у хлопчика — дитячий годинник на руці. Тепер методом усунення дитина визначатиме, що та рука, на якій немає годинника або браслета — ліва.

Пограйте з сином у цікаву гру, для якої вам знадобиться тільки аркушик у клітинку і олівчик. Від якоїсь точки дитина малюватиме «стежку» за вашою командою: одна клітинка вліво, дві клітинки вправо, одна клітинка вгору, три клітинки вліво і так далі.

Важливо, щоб дитина могла визначити не тільки свою праву або ліву руку, але і праве-ліве свого співбесідника. Тут вам може допомогти звичайнісіньке дзеркало, за допомогою якого ви і зможете пояснити дитині, чому зображення виходить перевернутим. Але це буде другий етап навчання, а поки що освоюйте початковий рівень і не сваріть дитину, якщо у неї щось не виходить.