Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:24

Дитина не хоче засинати сама

Сину вже шість років, але він ніяк сам не хоче засинати. Доводиться лягати поряд з ним, співати пісеньку, розказувати казку і чекати, поки він не засне. Увечері після роботи і так часу мало, а тут ще і укладання займає більше години. Як з цим боротися?

Це досить часта проблема в сім’ях, де мама і тато працюють. Причина того, що малюк не «відпускає» вас від себе,- дефіцит уваги і тепла з вашої сторони. Ні, ви ж його, звичайно, любите, але через свою зайнятість маєте не так багато часу, щоб побути разом з дитиною. Ось він і знайшов вихід — спілкуватися з вами перед сном. Вихід все-таки є, хоча і не такий, як хотілося б батькам. Плануючи найближчі вихідні, продумайте, як побудувати свій день так, щоб більше часу приділити сину. Тобто ви повинні дати йому якомога більше своєї уваги, щоб компенсувати її брак протягом тижня.

Тепер про вкладання. Почніть цю процедуру раніше. Наприклад, зі півгодинної прогулянки перед сном. Не позбавляйте дитини казки або колисанки. Хай все це буде, але потім твердо скажіть, що час спілкування закінчився, і тепер їй потрібно відпочивати. Спочатку ви можете бути десь поблизу, в сусідній кімнаті, і двері в дитячу не зачинять. Залиште в спальні малюка увімкнений нічник, оскільки діти часто скаржаться, що без мами їм страшно і темно, дозвольте брати з собою в ліжко м’яку іграшку.

Якщо з першого разу не виходить, терпляче повторюйте спроби, не забуваючи похвалити дитину, якщо сьогодні вона все-таки заснула сама.