Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:52

Дитина панічно боїться лікарів і процедур

Моя чотирилітня дочка панічно боїться лікарів і взагалі всіх людей у білих халатах. Ми не можемо нормально сходити в дитячу поліклініку, тому що вона відразу починає плакати і вириватися. Але ж іноді просто необхідно здати аналізи або проконсультуватися з лікарем. Як нам подолати цей дитячий страх?

Як правило, достатньо одного-двох епізодів спілкування малюка з медиками, коли йому зробили боляче, і у дитини закріплюється негативне ставлення до всіх людей у білих халатах. Впливає ще й мамина тривожність. Тобто, дитина ніби вбирає материнську тривогу в той момент, коли лікар виконує свої маніпуляції. Ось і подумайте, як вам змінити ситуацію. Почніть насамперед із себе. Завжди, коли доводиться вести дитину до лікаря або викликати його додому, тримайте під контролем свої емоції. Не задавайте при дитині багато тривожних питань, типу «Лікарю, а це дуже небезпечно? Що ж тепер робити?» і так далі. Спокійно спілкуйтеся з лікарем і всім своїм виглядом давайте зрозуміти дитині, що ви спокійні і нічого страшного не відбувається і відбутися не може.

дитина боїться лікарівПрагніть якомога рідше відвідувати дитячу поліклініку. Це актуально для багатьох мам, тому що деякі з них часто водять дитину до лікаря саме через свою підвищену материнську тривожність. Якщо без якихось медичних маніпуляцій ніяк не можна обійтися, то буде краще, якщо, наприклад, уколи робитиме мама. Багато дітей переносять тоді їх значно легше.

Що ще можна зробити для позбавлення дитини від страху? Пограйте з малюком у лікарню. Хай він сам побуде в ролі лікаря, потім у ролі пацієнта. Як правило, такі рольові ігри допомагають подолати страх.

З усією серйозністю поставтеся до вибору лікаря. Досвідчені медики, які давно працюють із дітьми, з першої хвилини консультації прагнуть встановити нормальний контакт із дитиною і тільки потім розпочинають огляд.

Перед візитом до лікаря поговоріть із малюком, не обдурюйте його, що буде зовсім не боляче. Краще говорити дитині правду: буде трохи боляче, але потім все мине, і я обов’язково триматиму тебе за руку. Можете разом із малюком намалювати для лікаря малюнок — діти дуже люблять робити комусь подарунки. У лікарню або поліклініку ідіть з улюбленою іграшкою. Але якщо все-таки, незважаючи ні на що, дитина вередує, не соромте її, не сваріть і не кричіть. Ви повинні розуміти, що їй страшно, і вона потребує слів підтримки, а не осуду. Після відвідування лікарні, незалежно від того, як поводився малюк, похваліть його: «Ти у мене молодець. Найсміливіший!». Тоді наступного разу малюк охочіше погодиться на візит до лікаря.