Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:52

Дитина смокче палець

У моєї десятимісячної донечки з’явилася шкідлива звичка — вона смокче палець. Причому робить це доволі часто: якщо щось болить чи вона нервується, коли засинає, коли вередує і щось вимагає. Я намагалася замінити палець соскою, та соска доньці не подобалась від самого народження. Палець став зморщеним і негарним. Як мені відучити доньку від цієї звички?

У такій ситуації складно радити «віртуально», добре було б детально обговорити ситуацію у вашій сім’ї: хто бере участь у вихованні, як з дівчинкою звичайно спілкуються, поспостерігати за її поведінкою. Вам краще відвідати дитячого психолога, разом з яким ви зможете впоратися із ситуацією.

Коли дитина ще зовсім маленька, батьків навіть розчулює її звичка смоктати пальчик чи гризти свою ручку. Та чим старшою вона стає, тим більше тривоги чується у голосі батьків. Як побороти шкідливу звичку? Чому дитина смокче палець? Що робити?

Спробую відповісти на ці запитання. Отже, чому дитина це робить? Смоктання пальця для дитини — гарний спосіб заспокоїтися, тому що це дуже нагадує їй їжу. Адже так само малюк заспокоюється і тоді, коли мама прикладає його до грудей чи дає пляшечку із сумішшю.

Якими можуть бути причини цієї шкідливої звички? Найпростіша — малюкові не вистачає маминого молока, або ж він дуже швидко випиває молочну суміш із пляшечки, якщо отвір у сосці дуже великий.

Смоктати палець дитина може і тоді, коли їй не вистачає емоційного спілкування з дорослими, і вона тривалий час самотня. До речі, дуже часто смокчуть палець малюки, яких виховують у будинку маляти, оскільки там на кілька дітей припадає лише один дорослий. Тому дуже часто причини шкідливої звички необхідно шукати саме у відносинах дитини і батьків.

Деякі мами і тата, навіть дуже турботливі й уважні, не завжди можуть показати дітям свою любов, розповісти малюкові, наскільки він для них дорогий. Іноді батьки вважають, що своєю любов’ю вони можуть розбестити малюка і тому поводяться стримано, рідко беруть дитину на руки, мало посміхаються й розмовляють з нею. І палець для дівчинки — це спосіб потішити себе, заспокоїти.

Проаналізуйте, як ви звичайно заспокоюєте доньку, які слова говорите. Спробуйте не тільки розібрати ситуацію, але й змінити її — стати уважнішими батьками, котрі говорять дитині про свою любов, про те, що вони завжди будуть її захищати і завжди будуть поряд.

 

Відучити смоктати палець