Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:25

Дитина ставить дуже багато запитань

Синочок (йому п’ять років), зовсім замучив мене запитаннями. «Звідки те, чому це». Іноді він задає запитання зовсім «не дитячі», на які я не знаю, як відповідати. Може, поки що потрібно деякі теми ігнорувати, наприклад, тему продовження роду чи смерті?

Дитячі запитання нескінченні і неочікувані. Дитина запитує про все, що бачить, і дуже часто дорослі не відразу можуть відповісти на запитання маленького чомучки. Вони червоніють, переводять розмову на іншу тему чи просто мовчать.

Що ж, це лише початок. Придбайте кілька енциклопедій про техніку, тварин, явища природи, людське тіло. Звичайно, інформацію треба подавати, розуміючи, що в цьому віці малюк ще не може сприймати і розуміти деяких речей. Наприклад, зрозуміти, чому помер дідусь чи хтось зі знайомих, дитина ще не може. Але й правди приховувати від нього не варто. Наведіть приклад із життя рослин, котрі проходять свій життєвий цикл, виростаючи із маленької насінинки, проживаючи життя (велике чи не дуже) й засихаючи. Намагайтеся не лякати малюка, не навантажувати його надмірними подробицями поховання чи хвороби, а головне, не забудьте переконати, що він, тато, мама й інші родичі ще будуть жити довго-довго.

Питання про народження дітей, відмінність хлопчиків та дівчаток теж виникають досить рано. Розповідати казки про лелеку і капусту чи мовчати у відповідь на запитання «Чому я пісяю не так, як дівчинка» — не вихід. Розкажіть дитині про те, що хлопчики і дівчатка влаштовані по-різному, але поки що не вдавайтеся глибоко у подробиці. Якщо ви розумієте, що вам складно говорити на цю тему, скористайтеся дитячою енциклопедією, де усе написано грамотно і відповідно до віку.