Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:02

Дитина упісюється вночі

Дочці вже майже сім років, але вона упісюється вночі. Чого ми тільки не робили: вночі піднімаємо, перед сном намагаємося не поїти, не сваримо. Нічого не допомагає. Дочка сама дуже хвилюється, просить мене: «Матусю, зроби так, щоб я не упісювалась». Цього літа вона хотіла в дитячий табір поїхати, але відмовилася, тому що боялася, що і там буде упісюватися. Дівчинка росте, і ми дуже хвилюємося, як же буде далі. Чи є якісь радикальні способи розв’язання цієї проблеми?

Ті батьки, яким довелося зіткнутися з цією проблемою, розуміють, на скільки вона серйозна. Батьки часто запитують, в якому віці енурез (від старогрецьких слів «мочитися вночі») вже можна вважати проблемою. У принципі, років до чотирьох-п’яти вважається цілком нормальним, коли дитина може прокинутися в мокрому ліжку.

Між іншим, проблема ця не лише дитяча. Деякі підлітки страждають нічним нетриманням сечі, їх приблизно 2 %. 0,5 % дорослого населення земної кулі теж знають по собі, що це таке.

Цікаво, що серед дітей, які упісюються уночі, у чотири рази більше хлопчиків, ніж дівчаток. Лікарі відзначають, що проблема іноді зникає у підлітковому віці.

Причини енурезу можуть бути як медичними, так і психологічними, тому звертатися вам потрібно відразу до двох фахівців — до лікаря і психолога або дитячого психоневролога. Можу тільки зауважити, що дитину ні в якому разі не можна сварити за те, що вона намочила ліжечко. Енурез від цього не зникне, а може навіть ускладнитися, тому що дитина боятиметься не тільки упісятися, але й викликати незадоволення батьків і бути покараною.