Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 12:59

Дитина упісюється тільки в дитячому садку

Дочка ходить до дитячого садка (дівчинці З роки і 8 місяців). Удома все гаразд, а в дитячому садку постійно упісюється. Вихователька навіть попросила нас давати з собою памперси, але ж дитина вже не маленька, її діти в групі засміють. Проблема ця виникає під час гри, іноді під час прогулянки або під час тихої години. Зрозуміло, що дитина ні в чому не винна, ми її і не сваримо. А ось вихователі і няня в садку її постійно соромлять. Чи можна позбутися такої неприємності?Хто займається подібними проблемами — лікарі чи психологи?

Спробуйте почати з консультації психолога, але заздалегідь постарайтеся самі трохи розібратися в ситуації, щоб ви змогли відповісти на питання фахівця. Якщо дитина нормально ходить у туалет удома, і проблеми виникають тільки в дитячому садку, це означає, що розгадку проблеми потрібно шукати саме там. Тут може бути кілька варіантів. Наприклад, ви помічаєте, що дитина йде в садочок неохоче, постійно скаржиться на дітей або вихователів чи няньок. Тоді можна припустити, що енурез у дитини виникає як реакція на якусь ситуацію, що травмує дитину саме в дитячому садку. Поговоріть обов’язково з вихователькою, розпитайте у неї, як дівчинка поводиться в групі, з ким грається, який настрій у неї буває найчастіше, що її турбує, чи спить вона під час тихої години, чи проситься додому, вередує?

Іноді енурез виникає у дітей як реакція дитячої нервової системи під час адаптації до дитячого садка. Але може бути і таке, що дівчинка просто заграється, відволікається і забуває себе контролювати, адже не потрібно забувати, що дитина ще дуже маленька. Тоді потрібно просто попросити виховательку нагадувати дитині періодично про те, що потрібно сходити в туалет.

Те, що вихователі соромлять дитину, роблять їй зауваження при інших дітях недобре і неправильно. Скажіть їм про це. Адже така їхня реакція може призвести до того, що енурез закріпиться у вашої дитини надовго, і його буде важко подолати.