Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:03

Дитина хворіє перед маминим відрядженням

Тільки-но я збираюся у відрядження (мені доводиться виїжджати приблизно раз на місяць), як мій п’ятирічний син починає хворіти. Тато з нами не живе, і я зазвичай на час своєї відсутності залишаю його з бабусею. Цю закономірність я спостерігаю вже півроку: як тільки я скажу, що незабаром їду, у нього починається кашель, може підвищитися температура. Але зовсім не виїжджати я не можу. Як мені правильно поводитися і чи може у дитини виникати хвороба через мої відрядження?

Така поведінка цілком можлива, причому малюк не винен, він просто дуже не хоче, щоб мама, яка для нього так багато значить, кидала його навіть на короткий час. Але це зовсім не означає, що він не любить бабусю, з бабусею можуть бути дружні відносини. Просто мама символізує для дитини спокій, захищеність і щастя. Може, колись був такий випадок, що дитина захворіла, і ви відмінили свою поїздку. Малюк це несвідомо запам’ятав і тепер щоразу, отримавши інформацію про ваш від’їзд, починає хворіти.

Що робити? Гуманніше за все було б змінити роботу на ту, яка не вимагає частої відсутності. Адже під час вашої відсутності дитина ще й не має нагоди спілкування з батьком. Якщо ж ви категорично відкидаєте такий варіант, тоді у той час, який ви будете вдома спробуйте приділити малюкові якомога більше уваги. Гуляйте, грайтеся з ним, частіше розмовляйте відверто. Пояснюйте дитині, куди й навіщо ви їдете, повідомляйте точну дату свого повернення, дзвоніть із відрядження так часто, як тільки зможете. Хай він відчуває, що мама думає про нього, що вона поряд. Подаруйте дитині м’яку іграшку, яка допоможе їй пережити розлуку і символізуватиме вашу любов. Можете придумати дитині такий календарик, де вона зможе відзначати дні до маминого приїзду, так час мине швидше.