Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:09

Дитині сняться страшні сни

Дочці шість років. їй часто сняться страшні сни. Вона прокидається серед ночі і плаче. Я, звичайно, лягаю з нею поряд або забираю в нашу спальню. Сниться кожного разу щось різне: чудовиська, іноді люди, буває, що дочка бачить себе уві сні, і там із нею відбувається щось негарне. Я її заспокоюю, як можу, але це мало допомагає. Удень вона іноді згадує свої нічні жахи і нер-вується. Може, можна якось допомогти моїй дитині?

Страшні сни сняться і дітям, і дорослим. Тільки дорослі, на відміну від дітей, розуміють, що сни наші нереальні і, прокидаючись, недовго переживать те, що бачили уві сні. Діти ж, навпаки, дуже лякаються і, прокидаючись, іноді навіть не можуть відрізнити сон від реальності.

Дітям сняться якісь величезні чудовиська, які женуться за ними, бандити і розбійники, які їх викрадають. Діти можуть розповідати вам про те, що уві сні вони падають із великої висоти, тонуть в океані і ще про різні екстремальні ситуації.

Чому діти бачать страшні сни? Чи нормально це? Може, правильно, коли дитині увесь час сняться тільки добрі сни? Наші сновидіння — це спосіб реагування психіки на емоційні переживання, за допомогою якого ми захищаємося від надто сильних впливів. Тобто, якщо хочете, це наш захист від надмірних психологічних навантажень.

Якщо ваша дитина дуже часто бачить страшні сни, це означає, що протягом дня вона переживає дуже багато різних вражень, як позитивних, так і негативних, які є непосильними для несформованої дитячої психіки. Надлишок телевізора або комп’ютера, сварки батьків, некомфорт-на обстановка в дитячому садку чи школі, конфлікти з однолітками, великі фізичні або інтелектуальні навантаження — все це може призвести до підвищення дитячої тривожності і, як наслідок, до появи нічних страшних сновидінь.

Контролюйте те, що дивиться ваш малюк по телевізору. До «заборонених» належать новини, дорослі фільми і телепередачі, американські мультфільми, навіть найкращі з яких рясніють зображеннями лиходіїв, які потім «переселяються» в дитячі сни.

Намагайтеся підтримувати довірчі, теплі відносини з дитиною. Авторитаризм, дуже сильний тиск на дитину, емоційна холодність мами і тата теж можуть спричинити нічні жахи. Показова одна історія з психологічної практики. П’ятирічній дівчинці дуже нав’язливо снилася Баба Яга. Мама привела її до психолога, який спробував зрозуміти причину страху у дитини. Дівчинку попросили намалювати персонаж, якого вона бачила уночі, і вона виконала прохання. А потім психолог запитав, на кого схожа Баба Яга, яка вийшла на малюнку. Виявилося, що Баба Яга схожа на маму, тому що вона «дивиться страшними очима, голосно кричить і погрожує, що вдарить». Мама дівчинки зізналася, що іноді вона, дійсно, кричала на дочку і погрожувала, що вдарить її.

Висновок з усього цього такий: зробіть життя дитини спокійним і радісним і постежте, чи будуть ще їй снитися страшні сни.