Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:30

Донька сумна і мало радіє

Нашій донечці вже рік і десять місяців. Я не працюю, увесь час ми проводимо разом. Розвивається дитинка нормально, та мене турбує те, що вигляд у неї постійно сумний, вона мало радіє, коли ми гуляємо разом з іншими дітками, стоїть осторонь або грається сама і взагалі уникає галасливих компаній. Може, мені треба показати дитину якомусь спеціалісту?

Щоб зрозуміти причину такої поведінки дитини давайте почнемо із родини, тобто з мами і тата. Який характер у вашого чоловіка? Спокій -ний чи гнівливий, як він реагує на довколишні події, чи бурхливо виявляє свої почуття? А у вас? Що ви можете сказати про себе? Найчастіше за все буває так, що дитина за своєю емоційною реакцією схожа на когось із батьків. Можете ще запитати своїх батьків і батьків чоловіка, як ви і він поводилися у дитинстві. Можливо, корені такої емоційної холодності закладені саме там.

Подумайте, якими емоційними, яскравими подіями сповнене життя вашої донечки. Чи ходите ви у зоопарк, парк, цирк, на каруселі? Коли ви читаєте дитині книжку, чи перетворюється ваше читання на справжній театр? Чи достатньо ви граєтеся з дівчинкою у різноманітні ігри?

Якщо ви вважаєте, що і у вас, і у чоловіка досить емоційні характери, та й життя дитини можна вважати сповненим яскравих подій і вражень, тоді вашу донечку можна віднести до дітей-інтровертів. Такі малюки, справді, не виявляють яскравої емоційної реакції на ті чи інші події, частенько граються на самоті, здалеку спостерігаючи за іншими дітьми. І насправді вони зовсім не сумні, просто характер у них такий.

Якщо ви розумієте, що ваш малюк інтроверт, то треба допомогти йому налагодити контакт з іншими дітьми. Можливо, якщо б ви трохи підштовхнули його до зав’язування відносин, йому було б легше піти на контакт. Нехай він не стане лідером великої компанії, але одного-двох вірних друзів знайде. Як правило, такі карапузи соромляться виступати на святах, знайомитися з новими дітьми, не люблять потрапляти у незнайому компанію. Усі ці особливості треба обов’язково знати батькам й ураховувати їх у вихованні. Адже ми всі хочемо виховати наших діточок самодостатніми, вільними, сміливими й упевненими.