Дата публикации записи:

7 Май, 2014 в 16:54

Дочка вийшла заміж. Що робити матері?

Моя колега дуже раділа, коли її донька, яка вийшла заміж, вирішила залишитися в їхньому домі. Через деякий час радість змінилася втомою, а згодом вона сама запропонувала доньці переїхати на квартиру. Останньою краплею був епізод, про який вона мені й розповіла. Донька з чоловіком сиділи на кухні (справа була пізно увечері), коли туди увійшов батько, який тільки-но повернувся зі зміни. Після звичного «добривечір» зять повідомив тестеві: «Іване Петровичу, а в нас картоплі немає!» Розповідаючи про це, колега засмучувалася: самі винні, хотіли позбавити молодих від труднощів побуту, а ось що вийшло.

Давайте поглянемо на заміжжя нашої доньки збоку.

Навчіть дочку основ сімейної економіки. Виховуючи дочку, ви повинні пам’ятати, що вона — майбутня дружина і мати. Не покладайтеся на уроки праці в школі — вони дадуть їй приблизне уявлення про те, що повинна вміти майбутня жінка. Покажіть дівчинці, що добре налагоджений побут, ставлення до домашньої праці як до творчості і мистецтва — перша умова сімейної економіки.

Друге - правильне ведення бюджету. Доходи сім’ї складаються із зарплати чоловіка й дружини, досить часто — додаткового заробітку обох або одного з подружжя, а іноді — фінансової допомоги батьків. І якщо головне джерело — зарплата, то не можна дорікати одне одному, що хтось віддає більше часу професійній праці. Адже в перспективі це і буде основою матеріального добробуту сім’ї. Часто буває, що обидва ще й навчаються, і тоді рахується кожен карбованець. Це важко, але неминуче, оскільки молоді складають іспит на міцність шлюбу і людської гідності.

Звичайно, у перший період сімейного життя, поки молодята або студенти, або роблять перші кроки у професійній кар’єрі, вони потребують допомоги.Поповнення сімейного бюджету за рахунок батьківського — природне явище.

Щоправда, і тут немає єдиної точки зору, та і не може бути, напевно. Багато хто дотримується думки, що допомагати треба, поки молодята не встануть на ноги. «Наш батьківський обов’язок — дати життя і професію. Його ми виконали, а зараз у нас зобов’язання перед нашими літніми батьками. Сімейний бюджет наших дітей — їхня турбота, їхня праця. Знадобиться наша порада з домашнього господарювання — будь ласка. Жодне втручання в делікатні питання сімейного життя — аморальне» — під таким девізом діють багато батьків дорослих дітей.

Друга точка зору: молодята повинні домагатися всього самі. Якщо не здобув професію, не варто поспішати зі створенням сім’ї. Інакше молодята звикнуть бачити в своїх батьках головне джерело доходів.

І ще:

Третя точка зору: дітям слід допомагати, якщо є можливість. Надмірна допомога породжує споживацькі настрої і знижує запас міцності самих молодих.

Матеріальна допомога може бути організована також по-різному. Одна мудра подружня пара допомогла своїй доньці, яка вийшла заміж, таким чином: скооперувалися з батьками жениха і зробили весільний подарунок — перший внесок за квартиру для молодих. Решта — справа самих молодят. Мама допомагає доньці, узявши приготування обідів на себе (але живуть, як ви розумієте, вони окремо), оскільки молодята хочуть якнайшвидше сплатити кредит за квартиру і багато працюють. Інша мудра мама надає допомогу своїй доньці таким чином: забирає внучку із садочка, готує вечерю з напівфабрикатів, які з вечора кладе в холодильник донька. Коли ж молоді тато з мамою повертаються з роботи, вона йде до себе додому. Цей варіант влаштовує всіх, оскільки він малоконфліктний.

Раціональне домашнє господарювання — безцінний досвід. Якщо дівчина запозичить його у мами, вона зможе уникнути грубих помилок. На жаль, багато з нас іноді за фундаментальнішими завданнями (дати дівчинці музичну освіту, забезпечити знання іноземної мови та ін.) забувають, що їхня донька — також майбутня господиня. Уміння розподіляти фінансові потоки: цього місяця купуємо дитині коляску, а наступного — татові джинси,- допоможе уникнути їй багатьох неприємних хвилин, пов’язаних із матеріальними труднощами. Можливо, комусь на перший погляд здасться складним починати таку освіту для 10-річної дівчинки, але це тільки на перший погляд. Можна почати з простого: запросити її із собою до магазину, коли ви закупляєте продукти. Потім розрахувати з нею меню на день — що готувати вранці, вдень і ввечері, які продукти знадобляться і в якій кількості і, нарешті, у що це обійдеться. Це жодною мірою не складніше за ті завдання, які вони розв’язують у школі. Далі ви розписуєте, чого потребує ваша сім’я протягом місяця: оплата комунальних послуг, кредитів, телефонів, купівля продуктів, одягу, взуття та ін., і які суми потрібні на покриття цих потреб. І найголовніше, поясніть, що дохід повинен перевищувати витрати або дорівнюватись до них, а не навпаки. Ось тоді ваша донька, перш ніж вийти заміж, подумає не тільки про красиві очі свого обранця, але й про те, чи зможе він забезпечити їхню маленьку сім’ю (хоча я розумію, що зазвичай в той момент «красиві очі» затьмарюють усе).

Сьогодні молодята прагнуть жити окремо від батьків — або орендувати житло, або купувати його в кредит. Але не всі матеріально спроможні собі це дозволити, і тоді дві сім’ї — старша і молодша — виявляються під одним дахом. Це випробування для всіх. Давайте розглянемо цей варіант (Читати «Життя з батьками«)