Дата публикации записи:

13 Декабрь, 2013 в 14:32

Емоційне життя вашої доньки

Пам’ятайте також, що дівчинка у віці до 7 років живе емоціями, і виникають вони миттєво і довільно. Якщо вона засмутилася і заплакала, то фразою «перестань плакати» її не зупинити. Емоція образи або страху «діє» доти, поки дитина не переконається в тому, що все вже позаду: мама повернулася, іграшка знайшлася тощо.

Навіть у віці семи років дівчинка ще не може контролювати свої емоції. Це настає трохи згодом. Чим молодше дівчинка, тим швидше вона забуває почуття та емоції, пов’язані зі страхом. У такий спосіб природа подбала про захист чутливої нервової системи. Малюки сном захищають себе від переживань. Коли вони прокидаються, то позбавляються від емоцій, що травмують, за допомогою криків і рухів.

Якщо ваше маля довго і дуже сильно плаче після прогулянки, це означає, що воно отримало забагато вражень від гучних вуличних звуків, строкатого людського натовпу, яскравих фарб і вогнів. Заспокоїти немовля можна, узявши його на руки, покачавши в колясці, пригасивши яскраве освітлення.

Коли ваша донька трохи підросте і зможе передавати свої почуття словами, вам буде легше зрозуміти її, визнаючи прояв її емоцій за нормальний: «Тебе налякав цей злий собака», «Я розумію, як гірко тобі від того, що ви посварилися із подружкою», «Дійсно, неприємно вислуховувати зауваження вчительки при всіх. Це і дорослим не подобається». Ви повинні дозволяти доньці випліскувати свої емоції і поступово вчити володіти ними. Якщо ж весь час повторювати фрази: «Годі плакати», «Що ти тут рюмсаєш», «Що ти всього боїшся», то пригнічені почуття можуть повернутися в дівочі сни. Причому не в безневинні сни, а в нічні кошмари.

 

Дивись більше