Дата публикации записи:

28 Ноябрь, 2013 в 12:07

Заняття з іграшками. Тренуємо ручки

Ви можете продовжувати попередні ігри на зорове й слухове зосередження, поступово збільшуючи час, протягом якого дитина вдивляється в іграшку або вслухується у звук.

Сорока-ворона

Найкраща вправа, що пройшла випробування часом. Ви масажуєте долоньку малюка обережними коловими рухами, примовляючи при цьому:

Сорока-ворона кашу варила,

На поріг скакала, дітей скликала.

Так само обережно двома пальцями масажуєте по черзі пальчики дитини, примовляючи:

Цьому дала,

Цьому дала,

Цьому дала,

Цьому дала,

І цьому дала.

Наприкінці на долоньку можна подути або полоскотати її губами. Починайте з цієї гри щодня  — і ви розпочинатимете день із посмішки дитини.

Помацай мій палець

Потрібно: дві стрічки  — атласна і джутова або джинсова завширшки 1-1,5 см, тонкий шнурок завдовжки 20 см із вузликами, які зав’язані на відстані 5 см один від одного.

Ви берете гладеньку стрічку і накручуєте її на вказівний палець своєї правої руки (нібито бинтуючи його). Погладжуючи руку дитини, ви проводите оберненою поверхнею по тильній стороні її руки, потім  — по долоні, затримуючи в ній обернений стрічкою палець. Дитина міцніше схопить палець, якщо ви поворушите ним, ніби намагаючись його звільнити, але залишаючи в долоні дитини. Так само проводиться вправа з джутовою стрічкою і шнурком. Після 3-4 занять можна вкладати в руку дитини по черзі стрічки, шнурок, не фіксуючи їх за допомогою руки дорослого. Дитина охоплює вкладений в її долоню предмет, проте довго ще не може його фіксувати, і через деякий час предмет випадає.

Увага! Ви повинні спостерігати за дитиною в той час, коли вона грається зі шнурком або з довгою стрічкою.

Помацай іграшку

Услід за стрічками в руку дитини можна вкласти мамину шовкову хустку, шматочок замші, хутра або грубого полотна.

А потім настане черга перших іграшок: черпаків від дитячої суміші, маленьких дерев’яних ложок, м’яких іграшок, дзвоників або брязкалець. Зараз ще немає необхідності купувати спеціальні іграшки, дитина з великою користю для себе вивчатиме будь-який предмет домашнього вжитку, аби він був не безпечним і дуже важким.

Перш ніж придбати будь-яку іграшку, оцініть її з точки зору безпечності. Подумайте: чи не можна об неї поранитися, чи не може якась невеличка деталь відламатися, а дитина проковтне її, чи не може мотузка, до якої прив’язана іграшка, обвитися навколо шиї дитини, чи не може іграшка бути пофарбована отруйною фарбою.

Моєму синові подобалися поролонова губка для миття посуду та яскраво-червоне ситечко для раковини (зрозуміло, вони були новими і жодного разу не використовувалися в господарстві).