Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:15

Коли потрібно вчити дитину їсти ложкою?

Нам сім із половиною місяців. Донька п’є все тільки з пляшечки, навіть суп доводиться подрібнювати і давати із соски. Зараз я почала давати їй ложку, але вся їжа опиняється на підлозі або розмазана по обличчю.Коли потрібно починати навчати дитину їсти ложкою і як це краще робити? Мене дратує, коли донька вся брудна, тому простіше годувати її самій, та все одно треба привчати доньку до самостійності.

Вісім-дев’ять місяців — гарний вік для того, щоб починати вчити їсти ложкою. Із виделкою доведеться ще якийсь час почекати, бо нею дитина може легко поранитися.

Не сподівайтеся, що малюк відразу почне їсти акуратно і точно доносити ложку з їжею до рота. Дістанеться усім довкола, каша буде не раз розмазана по столу, по стіні і навіть по своєму обличчю. Якщо ви будете сварити дитину, то ви дуже швидко відіб’єте у неї бажання їсти самостійно. Хваліть навіть найменші успіхи малюка. А щоб карапуз не залишився голодним, хай годування відбувається «двома ложками». Одна ложка — у дитини, інша — у мами. І поки малюк тренується, ви зможете його погодувати.

Щоб каша не виливалася із ложки, почніть навчання з густих страв (густого супу, каші, вермішелі). Якщо у вас двоє діток різного віку, то під час обіду посадіть їх один проти одного. Нехай молодший дивиться на старшого і вчиться їсти ложкою на такому прикладі, адже малюки дуже люблять наслідувати старших.

Якщо ви навчаєте їсти дитину ложкою, намагайтеся поступово скорочувати кількість годувань із пляшечки. Якщо ж у вас грудне вигодовування, тоді нехай малюк їсть із ложки додаткові страви, які ви вводите.