Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:15

Коли починати навчати дитину мов?

Я закінчила факультет іноземних мов, тому хочу навчати свою донечку англійської мови з перших місяців. Зараз їй уже три з половиною місяці. Підкажіть, чи можна вже починати говорити з нею англійською? Як взагалі відбувається засвоєння мов такими маленькими дітьми?

Відразу уточню, якщо у сім’ї є людина, що вільно володіє тією мовою, якої ви хочете навчати дитину, то підхід буде один. Якщо ж самі батьки мови не знають, тоді й підхід буде зовсім інший.

Отже, у вашому випадку мама вільно володіє англійською мовою. А це означає, що якийсь час протягом дня ви зможете створювати дитині так зване мовне середовище. Тобто ви не будете навчати дитину окремих слів, а увесь час будете говорити англійською, звертаючись до дівчинки. Наприклад, годину ви говорите англійською, потім годину українською і так далі, щоб дитина засвоювала дві мови відразу. Насправді, так можна робити від самого народження. Це, до речі, і відбувається у сім’ях, де батьки говорять різними мовами. Малюк просто із перших днів життя чує обидві мови і поступово ними оволодіває досконало.

Зовсім інша справа, коли батьки мовою досконало не володіють. Тоді у дуже ранньому віці від навчання краще відмовитися. Почекайте хоча б до того часу, коли ваш малюк почне зв’язно говорити рідною мовою. Адже якщо ви почнете завантажувати його не тільки рідними, але й іноземними словами, тоді у його голові почнеться плутанина.