Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:11

Методика Глена Домана

Розкажіть про методику раннього навчання читання Глена Домана. З якого віку потрібно починати вчити дитину читати? У чому особливості цієї методики і чи до всіх дітей її можна застосовувати ? Де можна про неї прочитати?

Глен Доман — один із засновників філадельфійського Інституту розвитку людського потенціалу. За фахом Доман нейрофізіолог. Розробляючи свою методику, він спирався на дані досліджень, згідно з якими у перші шість років свого життя дитина отримує інформацію і вбирає знання у такому обсязі, який утричі перевищує знання, отримувані людиною за все подальше життя. Доман розробив методику навчання читання. В основі цієї методики лежить кілька принципів. Наприклад, Доман вважає, що саме батьки у ранньому віці є найкращими учителями для своєї дитини. З цим, безперечно, важко не погодитися. Навчання повинно здійснюватися обов’язково у грі, причому ця гра повинна припинятися ще до того, як малюк втомиться.

Навчання читання за методикою Глена Домана відрізняється від буквеного методу. Якщо ми спочатку вчили букви окремо, потім збирали їх у склади і лише потім — у слова, то тут автор рекомендує показувати дитині картки із написаними на них великими буквами словами, вважаючи, що дитині значно простіше сприймати усе слово повністю і запам’ятовувати його образ. Причому демонстрація карток зі словами супроводжується емоційним підкріпленням: мама обіймає малюка, хвалить його. Результати вражають батьківську уяву. Методика Глена Домана включає не лише формування навички читання, але й лічби, і оволодіння енциклопедичними знаннями.

Доман вважає, що починати навчати дитину за такою методикою найкраще в три-шість місяців, а от починаючи з двох років, малюкові буде дедалі складніше засвоювати знання. Автор вважає, що його метод можна застосовувати до будь-яких дітей і навіть до малюків із затримкою розвитку.

Почитати про цю методику ви можете в Інтернеті або в книзі самого автора методики «Гармонійний розвиток дитини». Картки для занять є у продажу у книжкових магазинах чи Інтернет-магазинах ігор для розвитку.