Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:09

Нерідний батько

Ми в розлученні з першим чоловіком. Від першого шлюбу у мене є син, якому зараз п’ять з половиною років. З рідним батьком він спілкується дуже рідко, можливо, раз на півроку, тому що той не виявляє особливої ініціативи. Зараз я живу з чоловіком, він дуже добре ставиться до дитини, але син його не сприймає, питає у мене, коли «піде цей дядько» і ми житимемо самі. Я навіть не уявляю, що буде, якщо ми одружимося. А мені б хотілося, щоб мій чоловік став синові справжнім батьком. Як мені налагоджувати відносини моїх чоловіків?

Ситуація непроста, але досить поширена. У мами новий чоловік, який повинен автоматично стати новим батьком для дитини. Але це мамі так хочеться. А чи хоче цього чоловік? А чи запитали ви про це у дитини чи просто поставили її перед фактом, вважаючи, що син ще маленький і потрібно все вирішити за нього? Ситуація може бути ускладнена ще й тим, що у вашого нового обранця можуть бути свої діти від першого шлюбу, яких він любить і зовсім не готовий «усиновити» ще одну дитину. Тому почніть з аналізу ситуації. Чому ваш хлопчик не хоче, щоб у вас вдома з’явився чоловік? Можливо, малюк ревнує до нього маму і вважає, що вона стала приділяти йому менше уваги? Може, цей чоловік ще не зумів знайти правильного підходу до вашої дитини, хоча вам здається, що їхні відносини складаються цілком нормально? Поки що питань більше, ніж відповідей. У будь-якому випадку руки опускати не потрібно. Спробуйте врахувати всі особливості вашої дитини і розкажіть про них «перспективному» татові.

Краще за все відносини налагоджуються в якійсь спільній справі, яка буде цікава обом чоловікам. Хай разом гуляють, займаються спортом, ходять у походи, лагодять щось вдома. Але не забувайте і про час, який ви обов’язково повинні проводити утрьох.

Не наполягайте на тому, щоб дитина називала вашого чоловіка татом. Поговоріть із хлопчиком, поцікавтеся, як йому зручніше називати вашого чоловіка. Поясніть, що ви дуже любите сина і те, що тепер ви будете одруженою, зовсім не означає, що ви станете менше любити свою дитину.

У жодному випадку не говоріть погано про справжнього тата. Не перешкоджайте його спілкуванню з сином. І якщо ви виявите достатньо терпіння і дипломатичності, поступово стосунки ваших чоловіків обов’язково налагодяться.