Дата публикации записи:

12 Июль, 2015 в 11:39

Плануємо дитину

Ваш побут. Перш ніж обдумувати план виховання дівчинки, обговоріть загальну канву життя вашої сім’ї. Як ви поєднуватимете ваше прагнення зробити кар’єру із бажанням бути хорошими батьками? Хто забезпечуватиме сім’ю, хто — дбатиме про чистоту квартири і дитячої білизни, хто займатиметься приготуванням їжі? Чи будете ви віддавати дитину до садка і коли? Хто відвозитиме її та забиратиме? Чи будете ви залучати до розв’язання цих проблем родичів? (читай — «Що краще: дитячий садок, няня чи рідна бабуся?«, «Дитина і дитячий садок у ранньому віці«)

Пріоритети. Чи одностайні ви щодо методів виховання доньки і як збираєтеся розв’язувати конфлікти між собою? (дивись також — «У нас конфлікти з батьками через виховання дитини«)

Іграшки. Які іграшки потрібні доньці? Коли ви їх купуватимете? Чого вони її зможуть навчити, на вашу думку? Коли знадобляться книжки і які саме? Хто буде їй їх читати?  (Ігри для дітей молодшого віку (2-3 роки)

Телевізор. Що він означає для вашої сім’ї? Чи можна від нього відмовитися? Що ви самі вважаєте за краще дивитися і чи збираєтеся переглядати дитячі передачі, перш ніж дозволите дивитися їх доньці? (див. також «Що робити, якщо дитина не може відірватися від телевізора?«)

Освіта. До якої школи піде ваша донька — за місцем проживання або ви шукатимете щось інше? Що саме? Приватну або державну? Що ви хочете, щоб вивчала ваша донька додатково до основної програми: іноземну мову, музику, танці або займалася спортом? («Темперамент дитини і школа«,  «Шкільні проблеми дитини«)

Медичне обслуговування. Чи влаштовує вас дільничний лікар (педіатр)? Чи ви додатково консультуватиметеся у дитячих фахівців? Як ви ставитеся до щеплень? (див. «Як вибрати лікаря-педіатра?«, «Дитина панічно боїться лікарів і процедур«)

Ставлення до релігії. Які релігійні настанови вам ближче? Що ви передаватимете доньці? Як відповідатимете на запитання про Бога? Чи збираєтеся дотримувати релігійні обряди?

Сімейні свята. Які свята (Новий рік, Різдво, День Перемоги, Восьме березня, День захисника Вітчизни) ви збираєтеся святкувати в колі сім’ї і як саме? Про які заслуги вашої сім’ї перед Вітчизною розповідатимете доньці? Із яким із родичів хочете підтримувати теплі стосунки?

Спосіб життя вашої сім’ї. Який ритуал ви дотримуватимете перед відходом до сну: обговорення дня, що минув, планів на завтра, казка на ніч, молитва, читання книги?

Як починатиметься ранок у вашій сім’ї в будні та вихідні: зарядкою, бігом підтюпцем, холодним душем, молитвою, красивим сніданком? Як ви одягатиметеся вдома: у спортивні костюми або спеціальні нарядні костюми для дому? Як часто ви збираєтеся ходити в гості і запрошувати друзів до себе? Придумуватимете сценарій свята або вас влаштує, якщо фоном (музичним супроводом) слугуватиме працюючий телевізор (магнітофон)?

Харчування сім’ї. Яким продуктам ви віддаєте перевагу? Коли збираєтеся робити покупки? Як ставитиметеся до солодощів? Пива? Як привчатимете доньку дбати про фігуру і поважати своє тіло? (див. «Рекомендації щодо харчування«, «Сезонність харчування«)

Розподіл обов’язків. Хто виносить відро? Хто миє посуд? Прасує білизну? Робить прибирання? Чи наймаєте ви хатню робітницю? Які обов’язки можна покласти на дочку?