Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:16

Права рука чи ліва?

Сину рочок. Поки що не можна сказати, шульга він чи правша, та я помітила, коли він малює, то увесь час бере олівці у ліву руку. Чи треба забирати у нього олівець і перекладати у праву?І як визначити, шульга він чи ні?

До року чи до шести місяців для дитини не має значення, в якій руці тримати брязкальце чи ложку. Якщо настійливі мама і тато будуть наполегливо пропонувати малюкові узяти ложку саме у праву руку, то, швидше за все, він поступово перетвориться на правшу. Якщо ж дорослим все одно, якою рукою діє дитина, і вони ставляться до цього спокійно, то малюк може стати і шульгою.

Про те, яка рука у дитини провідна, можна говорити приблизно у чо-тири-п’ять років. До цього віку переважання тієї чи іншої руки може змінюватися, на подив батьків.

Ви хочете самостійно визначити, яка рука провідна у вашого малюка? Тоді важливим для вас буде те, в яку руку дитина сама бере олівець чи ложку. Результат роботи якої руки вам видається більш якісним і точним? Коли малюк менше втомлюється — коли він виконує дію правою рукою чи лівою?

Можете запропонувати дитині спеціальні тести-завдання. Наприклад, скласти долоньки в замочок. У шульги зверху буде великий палець лівої руки, а у правші — правої.

Запропонуйте дитині скласти в коробочку дрібні ґудзички чи намистинки, і зауважте, якою рукою малюк працював. Попросіть дитину поплескати у долоньки — провідна рука буде зверху.

Якщо дитина поперемінно користується то однією, то іншою рукою, це означає, що малюк однаково вправно може працювати обома руками. Такі люди називаються амбідекстрами (від лат. ambo — обидва та dextera — права рука). Ця особливість може бути природженою, а може бути і результатом насильного переучування.