Дата публикации записи:

20 Март, 2014 в 23:16

Підліткова вагітність

Акселерація зробила свою справу: ми вже просто констатуємо факт і статистику, що свідчить про початок статевого життя в 14-15 років і, відповідно, підліткову вагітність. Раніш уважалося, що це характерно для дітей з неблагополучних сімей, де байдужі батьки, занехаяні діти і низький дохід. Сьогодні, на жаль, ранній початок статевого життя не залежить від соціального і фінансового положення сімей підлітків.

Ви зробили все можливе: вчасно розповіли про шкоду раннього статевого життя, про інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, про контрацептиви, і ось воно, як грім серед ясного неба: ваша донька вагітна, а їй всього 17 (16, 15)! Що робити? Чесно кажучи, я тут не порадник — дуже багато доказів «за» і «проти», і в кожній сім’ї свої фінансові можливості, що в наш час важливо, і етичні цінності. Я просто хочу вам запропонувати декілька історій підліткової вагітності для того, щоб ви самі подивилися, як можуть розвиватися події.

історія перша. Зоя

Завагітніла в 10-му класі і сама вирішувала, як робити. Уже тоді мала чітке уявлення про те, як повинне складатися її життя: факультет менеджменту, престижна фірма, кар’єра тільки нагору. Зробила аборт.

Сьогодні їй 24 роки, на руках — диплом престижного вищого навчального закладу і посада менеджера з розвитку в солідній фірмі. Сім’ї немає, але є молодий чоловік, який кличе заміж, і перспективи кар’єрного зростання.

Реакція мами: коли дочці виповнилося 14 років мама дала останню цінну вказівку: «Особисте життя — твоя особиста справа, але щоб у шкірно-венеричному диспансері я тебе не бачила».

історія друга. Ніна

їй було 16, а її хлопчикові 15, коли вони вирішили, що вже достатньо дорослі. Про вагітність дізналася, коли термін був великим, тому вирішила народити і залишити дитину в пологовому будинку. Але коханий хлопчик виявився чоловіком і заявив, що хоче виховувати свою дитину сам.

Сьогодні їй 20, і лише цього року вони разом із чоловіком вступили до інституту.

Реакція мами: істерика і шок. Сьогодні — сидить з онучкою, коли її батьки йдуть на заняття в інститут.

Реакція тата: перестав розмовляти з донькою. Сьогодні — обожнює внучку.

історія третя. Аліна

Займалася бальними танцями з молодим чоловіком: їй — 15, йому — 20. Він же й став її партнером у сексі. Завжди користувалися контрацептивами, ось тільки одного разу, коли відзначали перемогу в конкурсів Вирішила народжувати, оскільки знала про шкоду аборту і сподівалася на допомогу батьків. Вийшла заміж за батька дитини, але сімейне життя не витримало перевірки побутом і пелюшками. Розлучилася. Сьогодні: працює і вчиться, збирається заміж.

Реакція мами: «Потрібно робити аборт». Сьогодні залишається з онучкою, щоб відпустити 18-річну Аліну на дискотеку.

Реакція тата: «Де ви житимете і хто вас утримуватиме?» Сьогодні узяв на себе придбання внучці «великогабаритних» речей, таких як: ліжечко, стільчик, гімнастичний комплекс тощо.

Проблеми, характерні для тих, хто вирішили народжувати: найважчими були неможливість спілкуватися з однолітками і відсутність свободи.

Схожі статті