Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:12

Після відлучення від грудей дитина не відпускає маму від себе

Дочці рік і чотири місяці. Щоб припинити годувати дитину грудьми, я вирішила класти її спати окремо. Раніше ми спали разом: так було зручніше годувати. Засинає дочка досить швидко, хоча, коли я її кладу в ліжечко, вона дуже плаче, може прокинутися вночі і проситися на ручки, спить неспокійно, вранці прокидається теж із плачем, і настрій у неї поганий. А ще вона не відпускає мене від себе протягом дня: хоче, щоб я нікуди з кімнати не виходила, увесь час на руки проситься, вередує. Але повертати її назад до себе в ліжко мені не хочеться, потім взагалі не відучу. Як краще поводитися в такій ситуації?

Зверніть увагу на те, скільки наслідків мало ваше рішення класти дитину спати окремо: дочка стала спати неспокійно, плаче перед засинанням і вранці при пробудженні, у неї поганий настрій вранці через те, що мами не було поряд. Швидше за все, на поведінці дитини позначилося не те, що тепер вона спить окремо, а те, що її позбавили відразу всього: маминих грудей і мами поряд уночі.

Для дітей тактильний контакт надзвичайно важливий. Під час годування груддю дитина одержує не тільки поживні речовини, необхідні їй для життя, але й тілесний контакт із мамою, який надзвичайно важливий для емоційного спокою малюка. Майже півтора року свого життя ваше малятко кілька разів на день могло бути поряд із вами. Спали ви теж разом, тому відчуття мами поряд було майже постійним. І ось воднораз дитина позбавилася всього: і звичного годування, і мами.

Саме з цієї причини дочка так реагує на вашу відсутність удень. Вона боїться, що ви її кинете, от і вимагає, щоб ви постійно брали її на руки, щоб мама була увесь час поряд.

Відновлювати грудне годування немає ніякої необхідності, а ось більше обіймати дитину, брати частіше на руки, спати разом — необхідно, щоб вивести дочку зі стресового стану. Немає нічого поганого в тому, що ви хочете привчити дитину спати окремо. Помилка в тому, що відлучення від грудей ви поєднали з привчанням до свого ліжечка.

Поверніться назад. Спіть разом, а через деякий час — місяць або два, повторіть спробу з ліжечком. Тільки не забувайте вдень приділяти дитині якомога більше уваги, коли ви привчаєте її спати самостійно.