Дата публикации записи:

13 Декабрь, 2013 в 14:28

Розвиток розумового потенціалу вашої донечки

Дуже часто батьки замислюються про те, як підвищити розумовий потенціал дитини. Не виростити генія, а просто підготувати дитину до початкової школи, допомогти реалізувати свої можливості без надмірних зусиль. Ось декілька перевірених на практиці порад дитячих психологів і педіатрів.

  •     Розмовляйте з дитиною від самого народження. Дивіться їй в очі, посміхайтеся, змінюйте тональність вашого голосу, вимовляйте її ім’я. Якщо малюк щось лепече або сміється (у відповідь), це означає, що він навчився сприймати бесіду.
  •     Згодом, коли дитина почне розуміти слова, починайте їй читати. Читайте їй, читайте разом із нею і продовжуйте це робити навіть тоді, коли вона навчиться читати самостійно. (Я практикую читання вголос окремих уривків тексту навіть у 7-му класі, і учням це завжди подобається.) Невимушене читання сприяє легкому засвоєнню навчального матеріалу.
  •     Коли дитина починає розповідати свої власні історії, слухайте їх уважно і намагайтеся виявити всю свою делікатність, коли необхідно наголосити дитині на яких-небудь помилках,- якщо вона турбуватиметься і переживатиме почуття сорому, це може придушити її творче начало.
  •     Прагніть більше гратися, оскільки розвиток сенсомоторних і атлетичних здібностей також дуже важливий в процесі пізнання світу.
  •     Не замінюйте живе спілкування з дитиною телевізором. Навіть найкращі освітні програми не можуть відповісти на всі запитання, що цікавлять малюка.
  •     Якщо ваша дитина проходитиме тестування перед вступом до школи або під час навчання, і результати тестування виявляться не дуже вражаючими, не варто турбуватися. Почитайте книги про людей, які досягли успіху в науці, мистецтві, бізнесі,- більшість із них не відзначалася високою успішністю під час навчання в школі.

Спілкування з однолітками

Перший інтерес до однолітка з’являється ще в немовляти: у 6-8 місяців воно вже здатне посміхнутися іншому малюкові.

На другому році життя діти разом граються: котять одне одному м’яч, насипають пісок у відерко, роблять паски.

У трирічних дітей складаються перші прихильності. Але якщо 3-4-річну дитину ще може задовольнити компанія ляльок та іграшок, то в 5-річному і більш старшому віці діти дуже гостро відчувають потребу в товаришах, дитячому колективі.

Пам’ятайте, що для нормального розвитку малюкові потрібні товариші-однолітки, з якими він може гратися на рівних.