Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:04

Розкажіть про методику Монтессорі

Хочемо віддати дитину в дитячий садок, а там навчання ведеться за методикою Марії Монтессорі. Я про неї нічого не чула, окрім прізвища, тому прошу розповісти, чого ця методика вчить і в чому її суть. Чи до всіх дітей її можна застосовувати і чи потрібна вона моїй дитині?

Яку б методику навчання не декларував дитячий садок, важливі люди, які працюватимуть із вашою дитиною. Познайомтеся ближче з вихователями, нянькою, познайомте з ними дитину. Будь-яка методика, навіть якщо вона тричі гарна, в руках людей недобрих, непрофесійних, які не люблять дітей, буде вашій дитині шкідлива.

Що ж до методики Монтессорі, то створена вона прекрасним італійським педагогом Марією Монтессорі, котра працювала з розумово відсталими дітьми і потім перенесла свої напрацювання на роботу з усіма дітьми.

Головний принцип методики — свобода. Дорослий тільки підштовхує дитину до саморозвитку, самовиховання. Якомога більше матеріалу, доступного дітям, все, до чого можна торкнутися, що можна понюхати, перелити. Саме так дитина вчиться пізнавати навколишній світ. У системі Монтессорі немає примусу, а дорослий виступає помічником дитини.

Ще одна відмітна особливість методики Монтессорі — це різновікові групи. Тобто діти поєднані не так, як ми звикли — в групу, де всі діти одного віку. У групі Монтессорі можуть бути і малюки, і діти старшого. Саме так у них виховується взаємодопомога, відчуття відповідальності, відчуття турботи про молодших і слабших.

У методики є як прихильники, так і противники. Наприклад, деякі педагоги вважають, що різновікові групи заважають вихователеві приділяти увагу кожній дитині, що вихователь позбавлений свого авторитету.

Спробуйте скласти свою точку зору, відвідавши кілька занять у дитячому садку і прочитавши книгу Марії Монтессорі «Допоможи мені це зробити самому» і книги про цю методику: Орлова Д. «Велика книга Монтессорі: Система раннього розвитку, яка вразила мам», Фаусек Ю. І. «Педагогіка Марії Монтессорі».

Дивись більше