Дата публикации записи:

28 Ноябрь, 2013 в 11:38

Роль батька у вихованні дитини

Ми вже говорили про те, що в перші роки життя ваш син більше потребує матері. Тепер, панове батьки, настала ваша черга.

Адже ви вже знаєте, яким повинен вирости ваш син, що він повинен уміти, як поводитися. Настав час використовувати це задля того, щоб потім, подорослішавши, він був успішним і не засмучував вас. Що для цього потрібно робити? Пам’ятати, що в цьому віці діти пильно стежать за батьками. Зараз вони намагаються бути схожими на вас і наслідують вас у кожній дрібниці, тож скористайтеся цим! Хочете, щоб ваш син займався загартовуванням, — доведіть, що ви теж цінуєте здоровий спосіб життя. Хочете, щоб він згодом умів зробити примітивний ремонт побутової техніки, меблів,- попросіть його допомогти вам в операції під кодовою назвою «зміна розетки» або «прокладки».

До семи років діти відчувають гострий брак уміння, а тому потребують нашої допомоги, але не з позиції переваги. І якщо батько говорить: «Давай, я допоможу тобі», потім сам виконує всю роботу і наприкінці наголошує синові на його невмінні, то він зовсім не допомагає, а навпаки, заважає дитині. У світі чоловіків не прийнято звертатись по допомогу. Тому допомогу хлопчикові найкраще пропонувати таким чином: «Будуєш замок вікінгів? Непросте завдання! Якщо знадобиться моя допомога, із задоволенням допоможу». Або зовсім прихований варіант пропозиції допомоги: «Якщо тобі стане нецікаво наводити лад самому, поклич мене, гаразд?» Матусин варіант виглядає ще м’якше, він більше схожий на прохання: «Можна тобі допомогти?» Для хлопчика дуже важливим є визнання його вмінь і здібностей, довіра та повага до нього. Тоді у нього з’являються впевненість у собі, самоповага та самозахист. Йому стає легше адаптуватися до різних ситуацій і легше досягати поставленої мети.

Отже, якщо ви не хочете в майбутньому конфліктувати із вашим сином-підлітком, вже зараз привчайте його до праці, зацікавлюйте своїми заняттями: «Сьогодні ми з тобою робитимемо оце, а потім підемо гуляти». Коли ви робите щось разом, продемонструйте детально, як ви це робите, в якій послідовності. Простежте, щоб у нього все виходило. Вам обом спільна робота принесе задоволення, але тривалий час дитину не експлуатуйте.

Намагайтеся, щоб ваш син уже в дошкільному віці мав свої обов’язки вдома. Вони не повинні бути складними. Найкраще починати з елементарних навичок самообслуговування: застелити ліжко, акуратно скласти піжаму, прибрати іграшки перед сном.

Діти можуть допомагати накривати на стіл, прибирати в домі, мити посуд, навіть розвішувати білизну, якщо в цей момент чоловічі «операції» не потрібні.

І не забувайте похвалити сина за те, як він чудово виконує свої обов’язки, який він надійний і самостійний помічник.