Дата публикации записи:

7 Май, 2014 в 16:59

Роль матері у вихованні дочки

Найголовніше, до чого ви повинні підготуватися,- це до того, щоб визнати статус доньки рівним вашому. В ідеалі ваші взаємини повинні перейти в дружні, засновані на рівноправ’ї. Якщо ви не зміните стилю своєї поведінки, у найкращому разі донька вас терпітиме, у найгіршому — намагатиметься бачитися з вами якомога рідше. Ваше менторство може штовхнути її на спішне заміжжя (бажання піти з дому від опікаючих батьків, як ми з вами вже говорили,- одна з поширених причин раннього заміжжя).

Досить багато жінок тільки з пристойності підтримують стосунки зі своїми матерями. Якщо ви з їх числа, проаналізуйте, у чому справа. Можливо, ви побачите, що одна з основних причин — небажання вашої матері визнати вас дорослою жінкою, яка має право на особисте життя і помилки. Якщо ви подивитеся ще глибше, то побачите, що те саме було між вашою мамою і бабусею. Тож не повторюйте сімейної помилки і намагайтеся встановити зі своєю донькою довірчі взаємини. Зробити це ніколи не пізно. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. І не відчуває. І потім, якщо ви відчуваєте, що добре її виховали і багато в неї вклали, довіртеся собі і якості вашої виховної роботи.

У мене була дуже талановита учениця, яка вступила до університету, чудово вчилася, рано почала професійно «оперятися». Єдиною темною плямою в її студентському житті були зустрічі з матір’ю, до якої вона їздила на вихідні. Здавалося б, донька приїжджала, щоб відпочити від казенних стін, побути в домашній атмосфері тепла, затишку, турботи, а головне, підтримки. Але натомість мама іронізувала з приводу її фігури, поганої шкіри і позбавлених смаку нарядів. Після повернення з дому дівчина була сама не своя. Це тривало доти, поки вона не почала достатньо заробляти. Вона перебралася з гуртожитку на квартиру і стала уникати частих зустрічей із матір’ю.

Не раджу вам повторювати такі помилки. Ви не прокурор, а ваша донька не підсудна. І якщо вам щось не подобається в її поведінці, або зовнішності, або манері одягатися, говоріть про те, що ви відчуваєте в цій ситуації, а не про те, що, на вашу думку, думає або повинна думати донька.

Найголовніше — вчасно перевести ваші стосунки з донькою з позицій вимогливості на позиції довірчості і таким чином змінити свою роль у житті доньки. Це стосується не тільки матерів, але й батьків.

Матері та їхні доньки, які подорослішали, часто знаходять нові теми для спілкування, обговорюючи свої сексуальні переживання і досвід «управління» чоловіками. Можливо, вона зважить на ваш досвід, скористається вашими порадами. Вони їй особливо стануть в нагоді під час побудови своєї сім’ї.

Біди молодих виникають часто через те, що старші думають і вирішують усе за них, забуваючи про власне життя. Що старші діти, то більше проблем, а сили з роками тануть. Вихід тут єдиний: поступово привчати дітей, які дорослішають, до самостійності, прийняття на себе відповідальності за свої вчинки.