Дата публикации записи:

26 Ноябрь, 2013 в 16:44

Рослинні, тваринні й молочні жири

Для приготування їжі краще використовувати вершкове масло й олію. В обмеженій кількості допускаються маргарин і свинячий жир (лярд) — для дітей старшого віку.

Яловичий, баранячий, й також різні кулінарні жири краще взагалі не вживати в дитячому харчуванні, оскільки вони тугоплавкі, поволі перетравлюються і всмоктуються.

Попри всю масу плюсів вершкового масла, тільки його використовувати не варто, оскільки в ньому міститься недостатня кількість поліненасичених кислот, які не можуть синтезуватися організмом і повинні надходити з їжею в готовому вигляді. Тут на перший план виходить олія (соняшникова, кукурудзяна, оливкова, бавовняна), яка є головним постачальником цих кислот.

Прості ненасичені кислоти, серед яких найвідомішою є олеїнова, добрі тим, що менше за інших навантажують органи травлення, особливо кишечник, і тим самим полегшують обмін речовин в організмі. Для того щоб задовольнити нашу потребу в поліненасичених і простих ненасичених жирних кислотах, достатньо однієї столової ложки будь-якої олії та однієї столової ложки оливкової олії на день.

У чому полягає особливість оливкової олії? Вона має жовчогінну і легку проносну дію. Її рекомендують при порушеннях функції печінки, й також при запорах і високому рівні холестерину. Оливкова олія допомагає маленьким дітям, коли їх віднімають від грудей, оскільки жири, що містяться в ній, мають властивості, що аналогічні до материнського молока. Її додають помалу в каші та протерті овочеві пюре.

Коли купуєте олію,звертайте увагу на дату виготовлення. Термін зберігання олії — 6-12місяців, оливкової в пляшках – рік із дня випуску, в металевих банках — 3-4 роки.