Дата публикации записи:

26 Ноябрь, 2013 в 17:09

Сезонність харчування

Маленькій дитині, згідно з рекомендаціями педіатрів, необхідно щодня давати м’ясо. А дієтологи радять дорослим під час спеки взагалі відмовлятися від м’яса, оскільки це дуже важко для організму — перегрівання. Як же бути?

Спекотної пори року у більшості здорових дітей апетит зазвичай знижується. Особливо це помітно під час переїзду з північних областей на південь. Спека викликає підвищену спрагу, що супроводжується переважно зниженим апетитом, особливо до жирної їжі. Під впливом перегрівання зменшується виділення травних соків.

Тому довіряйте вашій дитині: її організм ще не зіпсований дорослими примхами і здатний сам «зміркувати», що йому необхідно. Якщо ваша дитина наполегливо відмовляється спекотного дня витрачати сили на їжу, не примушуйте її їсти, інакше це може призвести до гострого розладу травлення.

Фахівці радять спекотними днями гуляти в прохолодному тінистому місці, перед їжею викупати дитину або зробити обливання (якщо ви її вже почали загартовувати).

Діти полюбляють гратись із водою, а в спеку — особливо. Якщо дати можливість побулькати в тазу з водою та іграшками — це і загартовування, і запорука гарного сну, апетиту й настрою.

Якщо ви збираєтеся на південь

Якщо ви вирішили вирушити відпочивати з дитиною в теплі краї’, то продумайте, перш за все, гігієнічний бік дитячого харчування і питного режиму. Зазвичай саме від бруду страждають на півдні дитячі шлунки. Що ж до їжі, то вона не повинна бути важкою. У спеку дійсно більше хочеться пити, аніж їсти. Ось як, наприклад, згадує відпочинок із батьками один із моїх знайомих:

«Що стосується сезонності харчування, то дуже цікаві та корисні рекомендації я знайшла у болгарських дитячих дієтологів.

Ось, наприклад, як складають меню болгарські фахівці з Інституту педіатрії м. Софії з урахуванням своїх високих літніх температур. Але хочу попередити вас про особливість болгарського харчування: немовлятам дають кисле молоко. Протягом декількох десятиліть воно широко вживається в Болгарії, і тривалий досвід доводить його відмінні якості.

Отже, рекомендації болгарських дієтологів на спекотну пору року (це меню для дітей від 1 до 3 років. Їжа, яка для однорічних малюків є неприйнятною, замінена на так звану перехідну, що наведена в дужках. Бринзу можна замінювати сиром)».

Рекомендації болгарських дієтологів на спекотну пору року: три варіанти денного меню для дітей від 1 до 3 років

з/пСніданокОбідПолуденьВечеряВаріант № 11 шматок хліба з маслом (10 г), бринзою (15 г) і 1/2 яйця (250 г тетери* з бринзою) 200 г чаю 50 г помідорів50 г супу з фрикадельками омлет із бринзою 30 г салату з перцю і помідорів (перець заздалегідь запікають) 100-150 г кавуна1 фруктове тістечко (200 г молочного киселю з абрикос) 200 г чаю з шипшини150 г «яхнію», (пюре) із зеленого горошку, 150-200 г кислого молокаВаріант № 2250 г локшини з молоком 50-100 г помідорів50 г супу з курчати

150 г курчати фрікасе 30 г салату з капусти і помідорів

100-150 г кавуна1 шматочок рулету з яблуками (300 г молочного киселю з персиків) 200 г чаю з шипшини150 г картопляного пюре з бринзою, 150-200 г ислого молокаВаріант № 3200 г какао з молоком і 50 г печива

100 г винограду50 г супу з овочів (протертих)

150 г рагу з телятини (пудинг із меленого м’яса) 30 г салату з перцю, помідорів і цибулі 100-150 г печених яблук250 г молочного киселю зі слив 2 шт. печива150 г смажених кабачків із горіховим соусом (пюре з кабачків із бринзою) 150-200 г кислого молока тощо