Дата публикации записи:

20 Март, 2014 в 23:28

Сексуальне насильство

Ми вже говорили  про можливість насильства і заходи профілактики його, які можуть вжити батьки. З дорослішанням дівчини збільшується, на жаль, «географія» місць, де це може відбутися. Тому хочу навести декілька рекомендацій для бесіди з вашою донькою щодо правильної поведінки у разі кризової ситуації.

Вулиця. Хай звучить банально, але, щоб уникнути викрадання і насильства на вулиці, нагадайте про те, що в пізній час наодинці краще не ходити, слід триматися людних місць. Занадто сексуальних нарядів краще не одягати. Дівчині краще уникати двозначних ситуацій і провокаційних розмов з незнайомими людьми в невідповідному місці і в невідповідний час. Йти по тротуару краще подалі від проїжджої частини. Якщо хтось з автомобіля попросить її показати дорогу або відповісти на якесь запитання, не можна підходити близько до машини, відповідати краще здалеку або не відповідати зовсім.

Якщо її схоплять і потягнуть кудись, необхідно відразу чинити опір і кричати. Потрібно бити в больові точки, тоді насильник через сильний біль буде змушений відпустити жертву. Як тільки вона опиниться на волі, хай кричить, поки не переконається в тому, що небезпека минула і насильник зник.

Однолітки. На жаль, хлопчики-підлітки часто проявляють підвищену агресивність і невміння справлятися зі своїми інстинктами. До того ж вони не вміють відрізнити дівоче кокетування від бажання. Поясніть вашій доньці, що якщо в її плани не входить вступати в статевий зв’язок з хлопчиком, з яким вона зустрічається, то краще йому про це сказати прямо і не провокувати його, дозволяючи обійми і поцілунки. У розпалі пристрасті навряд чи він почує її відмову.

У компанії підлітків не потрібно триматися зухвало. Вони можуть таку поведінку сприйняти як обіцянку задовольнити їхнє бажання. А в компанії навіть найбоязкіший підліток в запалі некерованого «стадного» відчуття забуває про свою боязкість.

Ще раз нагадайте доньці про алкоголь: дівчина, яка випила, навряд чи здатна чинити опір і тверезо оцінити ситуацію. Якщо ж все-таки небезпека виникла, нехай намагається розбити їхню компанію, попросивши, наприклад, одного що-небудь принести або проводити додому. Якщо ситуація загострилася, то кричати варто лише в тому разі, якщо є упевненість, що крик хтось почує. Сексуальне напруження підлітків можна збити яким-небудь відштовхуючим вчинком, наприклад спровокувати у себе блювоту.

Громадський транспорт. На жаль, наші доньки досить часто стикаються з мерзенністю життя, як би ми не намагалися їх від цього захистити, у тому числі і в громадському транспорті. В умовах переповненого вагону метро, тролейбуса, автобуса дівчина відчуває на своєму тілі чужі руки. Вона озирається — поряд стоїть чоловік з абсолютно незворушним обличчям. Вона розгублюється, оскільки не може пов’язати «особу» з розпусними діями. Найчастіше «транспортні виродки» обирають жертву серед зовсім юних.

Це може відбутися в 9-10 років (коли дівчинка вже ходить сама, без супроводжуючих дорослих), це може бути і в більш старшому віці. Суть одна: вони не вміють постояти за себе, їм соромно і вони не хочуть привертати увагу оточуючих до ситуації, що створилася. Вони червоніють, бліднуть, прагнуть відсунутися, відгородитися сумочкою. Краще все-таки заздалегідь навчити дочку, як діяти в таких випадках. Варіантів декілька.

Якщо дівчинка сором’язлива і не хоче розголошувати епізод:

  • іноді досить подивитися в очі. Нічого, якщо вона огляне всіх чоловіків, які стоять поряд: той, кого це стосується, зрозуміє, що терпіти вона не збирається;
  • те саме можна супроводжувати словами: «Відсуньтеся», «Вам зручно?» та ін.;
  • годиться виламування пальців на руці або сильні, але непомітні удари ліктями, підборами, дряпання, щипки, укол шпилькою. Якщо дівчинка може апелювати до натовпу, то можна звернутися до пасажирів з проханням допомогти присікти дії сексуально стурбованого маніяка або вголос і голосно прокоментувати його дії. Такі люди зазвичай бояться скандалів.