Дата публикации записи:

26 Ноябрь, 2013 в 16:49

Симптоми, що свідчать про нестачу вітамінів

Вітамін С. У разі його нестачі спостерігаються: сприйнятливість до інфекцій, млявість, дратівливість, ламкість судин і    схильність до кровотеч. Шукайте його в смородині, полуниці, червоноплідній горобині, обліписі, апельсинах, грейпфрутах, ківі, плодах шипшини. Усі види капусти, особливо кольорова, солодкий стручковий перець, петрушка, кріп дуже багаті на цей вітамін. До речі, розхожа думка, ніби саме в лимоні вітаміну С більше, ніж в інших продуктах, є усього лише міфом. У лимоні значно більше лимонної кислоти, й ось вітаміну С дуже багато в маленьких сонцях — апельсинах. Утім, ті, хто страждають на хвороби горла, знають, що лимонна кислота відмінно дезінфікує порожнину рота і навіть «припікає» запалення.

Тіамін (вітамін В1). У разі його нестачі спостерігаються: підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, зниження апетиту, відригування, запори, здуття живота.

Шукайте його в хлібі, пекарних дріжджах, крупах, бобових, печінці і нирках.

Рибофлавін (вітамін В2). У разі його нестачі спостерігаються: затримка зростання, слабкість, швидка стомлюваність, зміни на слизовій оболонці очей і в порожнині рота у вигляді виразок і почервоніння, в кутку рота — тріщини, знижений апетит, зменшується маса тіла.

Шукайте його в м’ясі, печінці, яйцях, пивних і пекарних дріжджах, молоці й молочних продуктах, сирі, стручках бобових.

Ніацин (вітамін РР, нікотинова кислота). У разі його нестачі спостерігаються: дратівливість, занепокоєння, безсоння, запальні зміни на шкірі, порушення з боку травного тракту.

Шукайте його в м’ясі, молоці, нирках, печінці, дріжджах, хлібі, картоплі й гречці.

Фолієва кислота (вітамін В12). У разі його нестачі спостерігаються: понижена кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, мучать проноси і виразки на слизовій рота.

Шукайте його в печінці, жовтку, цвітній капусті, картоплі, помідорах, моркві, бобах, петрушці, кропі, дріжджах.

Потреба дитини в кухонній солі є нижчою, ніж у дорослого. Можливо, під час приготування якась страва здасться вам дуже прісною і вам захочеться додати солі. Не поспішайте. Краще орієнтуйтеся на смак дитячого пюре «з банки». Надмірне введення кухонної солі може призвести до її затримки в організмі, й разом із нею і води в тканинах. Потрібна кількість солей забезпечується за рахунок каш, овочевих пюре і відварів, до яких додають кухонну сіль у розрахунку 4 г на літр продукції.