Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:31

Син злякався Діда Мороза

Нещодавно у нас у дитсадку було новорічне свято. Синочок так чекав зустрічі з Дідом Морозом, а от на святі розплакався, забився мені на коліна і так і не розповів віршик Дідові Морозу. А інші діти абсолютно спокійно читали вірші і веселилися на святі. Тепер він мене часто запитує, чи прийде Дід Мороз знову. Йому цього дуже не хочеться, і ніякі умовляння, що Дід Мороз не страшний і взагалі це дядя-актор, не допомагають. Сину зараз чотири рочки. Що мені говорити синові і що взагалі тепер робити з Дідом Морозом?

Робити з Дідом Морозом нічого не треба. Адже до наступного новорічного свята ще досить багато часу, дитина підросте і, можливо, буде зовсім по-іншому сприймати казковий персонаж. Те, що малюк злякався Діда Мороза — цілком можна пояснити, і тут немає нічого страшного. Адже маленькі діти взагалі часто с осторогою ставляться до незнайомих людей. А тут ще й обстановка на святі, як правило, особлива: багато людей, шум. Та й Дідусь Мороз постає перед малюками величезним, старезним, з гучним голосом і червоним носом. Як же тут не злякатися?

Боїться діда морозаПерестати боятися Діда Мороза може допомогти тато чи інший родич. Нехай вбереться Дідом Морозом, але так, щоб малюк зміг упізнати його. Перетворіть домашній Новий рік на веселе свято, хай малюк теж поміряє на себе білу бороду і червону шапку. Так і страхи розвіються.

Руйнувати у малюка ілюзію, що саме Дідусь Мороз, добрий чарівник, приносить нам на Новий рік подарунки, дуже рано не варто. Щоб дитина не боялася цього персонажа, розкажіть їй про дідуся якомога більше: де він живе, що робить улітку, коли у нас спека. Почитайте казки «Морозко», «Дід Мороз і літо», подивіться мультфільми. За кілька днів до свята поговоріть з дитиною, розкажіть їй, що саме там буде відбуватися, про те, що обов’язково прийде Дід Мороз. А от зустрічатися з ним чи ні — про це запитайте у малюка. Якщо він категорично не хоче, то краще це свято взагалі пропустити, ніж потім тривалий час боротися з дитячими страхами.

Отож, страх перед Дідом Морозом мине, та це доволі серйозна справа. Наполягати на зустрічі з казковим дідом не варто, необхідно добре підготуватися. Нехай подарунки під ялинкою чи під подушкою обов’язково будуть, а от саму зустріч із Дідусем можна й відкласти хоча б до наступного року.