Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:09

Син не запам’ятовує англійські слова

У школі, де вчиться наш син (йому шість із половиною років), англійську мову вивчають із першого класу, школа спеціалізована мовна. Проблема в тому, що з усіх предметів син називає англійську мову неулюбленим. Мені здається, що це відбувається через те, що у нього дуже погана пам’ять, і йому складно запам’ятовувати англійські слова. Можливо, ми зробили неправильний вибір, віддавши його в мовну школу?

Хочу вас заспокоїти: психологи вважають, що людей, зовсім не здібних до вивчення мов, практично немає. Просто до кожного потрібен свій, особливий підхід. Можливо, той підхід, який використовується у вашій школі, просто не підходить вашій дитині. Іноді проблема не в предметі, а в учителеві. Маленькому школяреві чомусь не подобається педагог, і він переносить свою нелюбов (або страх) на той предмет, який викладає «негарний» учитель. Ось і з’ясуєте, чи цікаво малюкові на уроці, чи подобається йому вчитель, чи хвалить учитель дітей за якісь успіхи і досягнення. У першому класі будь-який урок більше схожий на гру. На уроках англійської діти співають пісеньки, вивчають вірші і лічилочки, можуть грати в рухливі ігри з використанням англійських слів. Якщо урок проходить не так, якщо діти просто сидять за партами і заучують слова, то немає нічого дивного в тому, що дитина не засвоює мову.

Ви скаржитеся на погану пам’ять дитини. А чому ви зробили такий висновок? Може, шестирічна дитина ще не дуже уважна на уроці, їй важко висидіти тридцять-сорок хвилин. Крім того, малюк ще просто не уміє запам’ятовувати дуже багато інформації. Справа ще й у тому, що кожна людина має свій провідний канал для сприйняття інформації: хтось краще сприймає почуте, хтось — побачене. Маленькі діти легше запам’ятовують саме те, що вони бачать. Нормальний обсяг пам’яті шестирічної дитини — 4 слова або 5-6 картинок, що запам’ятали. Тому не робіть передчасних висновків про нездатність вашої дитини до мов. Можливо, у вас дуже завищені вимоги до свого сина.

Між іншим, вік 6-9 років вважається особливо сприятливим для вивчення іноземних мов. Діти легко і надовго запам’ятовують великий обсяг мовної інформації. Тому поговоріть з учителем, попросіть шкільного психолога перевірити пам’ять дитини