Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:25

Син не хоче йти до школи

Сину зараз шість з половиною років. Через місяць ми йдемо в школу. Але він увесь час твердить, що хоче ще побути удома (в садок ми майже не ходили), що в школі важко і нецікаво. Ми йому вдома, звичайно, розказуємо, що там будуть друзі, цікаві уроки, але поки що результат негативний. Як нам збудити у нього інтерес до навчання? Я пам’ятаю, що я з нетерпінням чекала, коли мене віддадуть до школи.

Ваш син — зовсім не виняток. Діти шести років, як і належить дітям такого віку, дуже люблять і хочуть гратися, а зовсім не вчитися. Тому і уроки в першому класі побудовані в ігровій формі. І ігрові кутки, і навіть цілі ігрові кімнати в перших класах є, так що, ви сміливо можете розказувати дитині, що в першому класі буде дуже цікаво.

Сходіть до школи на екскурсію, погуляйте на спортмайданчику, попросіть, щоб вас пустили посидіти в класі. Раз малюк «несадковий», можливо, він просто боїться зміни обстановки, нових знайомств. Отож, з учителькою ви повинні познайомити його раніше, можна навіть попросити її трохи позайматися з малюком для «підготовки до школи», і тоді першого вересня буде зовсім не страшно, а дуже цікаво.

Розкажіть сину про те, що було цікавого і особливого тоді, коли ви вчилися в школі, як ви йшли у перший клас. Швидше за все, у нього виникне багато питань, і ви обов’язково повинні на них детально відповісти.

Напевно, ви зараз активно займаєтеся «підготовкою до школи». Саме такими заняттями багато батьків і відохочують дитину вчитися. Кому ж сподобається нескінченне писання паличок, читання з-під палиці або розв’язування прикладів під мамині або батькові обсмикування. Займаючись із сином удома, ви повинні розуміти, що ваші домашні заняття більше повинні бути схожі на гру, а не на навчання. Їх тривалість не повинна перевищувати однієї години з двома-трьома фізкультхвилинками. Та і не варто захоплюватися читанням і письмом. Краще розвивайте пам’ять, увагу, уяву, розв’язуйте цікаві логічні задачі, розфарбовуйте альбоми, які розвивають руку нітрохи не гірше за нудні прописи, ліпіть із пластиліну, ріжте ножицями і збирайте конструктори і пазли. Можете вірші писати, пісні співати і навіть танцювати. І все це буде найсправжнісінькою підготовкою до школи, яка не відіб’є у дитини бажання вчитися.