Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:34

Син усього боїться

Мій синочок, йому чотири з половиною рочки, усього боїться: чужих людей, темряви, в ліфті їздити (а раптом застрягне). Якщо собаку побачить, навіть маленького, то до мене тулиться. Іноді його лякають навіть цілком звичайні предмети. Як допомогти йому перебороти ці страхи? І взагалі, чи нормально це?

Багато батьків стикалися з такою проблемою: улюблена дитина прийшла вночі, тому що в своєму ліжечку спати боїться. Або перед сном малюк просить не вимикати світло, бо в темряві можуть бути чудовиська.

Що це — просто дитячі забаганки? Ні, це найсправжнісінькі дитячі страхи. Адже і ми, дорослі, згадуючи себе в дитинстві, можемо навіть сьогодні сказати, чого ми тоді боялися. До речі, страх темряви — найпоширеніший дитячий страх. Завдяки своїй дитячій уяві, малюки бачать у сутінках темної кімнати усіляких страховищ, героїв страшних фільмів і мультфільмів. Їх лякають тіні чи контури цілком звичних предметів, які при світлі вже не здаватимуться їм страшними. Від двох до семи років, а іноді й старше діти багато чого бояться, у тому числі і темряви.

Що ж робити? Як допомогти дитині позбутися страхів? По-перше, ваша підтримка повинна бути спокійною й упевненою: я тут, я з тобою, нічого не бійся. Від страхів у темній кімнаті допомагають невеликі лам-почки-нічники. А ще — контроль мультфільмів, які ваша дитина дивиться по телевізору. Зараз з’явилася величезна кількість дитячої відеопро-дукції, яка спричиняє появу страхів і підвищення тривожності у дітей. Ніяких монстрів і чудовиськ там бути не повинно. Прослідкуйте, щоб дитина могла дивитися добрі і веселі мультфільми. І тоді нічних, та і денних страхів стане значно менше.

Щоб малюк не боявся ліфта або, наприклад, метро (є і такі страхи), ви можете провести власний тренінг. Наприклад, ви разом їдете на ліфті. Потім розповідаєте малюкові, як він влаштований. Потім пояснюєте, що відбувається, якщо ліфт зламався, як його ремонтують, і він знову працює. Поясніть і те, що діти не їздять в ліфті без дорослих, а ось дорослі завжди допоможуть, якщо щось трапиться.

Ніколи не треба глузувати з дитячих страхів, говорити дитині, що вона велика, а так бояться тільки малюки, називати її боягузом. Крім того, що ви знизите рівень самооцінки малюка, так ще й від страхів ви його не позбавите. А найкращі ліки від дитячих страхів — ваша батьківська любов. Чим більше тепла й уваги ви дасте дитині, тим впевненішою вона почуватиметься.