Дата публикации записи:

19 Ноябрь, 2013 в 11:34

Учимось працювати разом

Чоловік, придбавши нові літні туфлі, почав чистити їх щоранку, чого раніше не було. Тетянка три дні це спостерігала, а на четвертий, варто було татові нахилитися до губкою-щіткою для взуття, схопила її першою і почала чистити туфлі. І так — щоранку. А позавчора проспала аж до 10, хоча зазвичай прокидається приблизно о пів на дев’яту, тато вже пішов на роботу. Так вона з цією губкою бігала по квартирі, цікавилась, де тато, і дуже шкодувала про неможливість застосування трудових навичок.

Розповідає мама дворічної дівчинки

Вони що, всі у цьому віці схильні до викрутасів? Дімон, поспостерігавши як я кремом (Salamander з губкою на кінці) туфлі свої замшеві чищу, пару разів був захоплений за цим заняттям. Тільки чистити він намагався свої домашні черевики, а вони у нього зовсім не чорні. А нещодавно у магазині, поки ми татові купували взуття, знайшов у них десь щітку для пилу (яскрава така, пухнаста, на довгій палиці) — і почав «прибирати». Продавщиця спочатку сміялася, а потім винувато так: «Так, у нас, начебто, чисто». Зрештою вийшли ми звідти — тато з новими черевиками, а дімон із «язичком» яскравим, дуже вже він йому сподобався. Зараз висить у коридорі, і ми ним активно користуємося.

Розповідає мама дворічного хлопчика

Що ще ви можете зробити разом із дитиною:

  • витирати пил;
  • підмітати (дитина тримає совок, ви — віник; коли в кімнаті вже стало більш-менш чисто, можна помінятися);
  • прання: попросіть малюка допомогти вам завантажити білизну в таз (пральну машину) і вийняти її звідти; якщо ви перете руками, дайте і йому можливість погратися в мильній воді, спробуйте разом із ним розвісити білизну і закріпити її прищіпками;
  • давити картопляне або овочеве пюре (якщо воно не дуже гаряче);
  • розмішувати тісто для млинців;
  • доручіть малюкові зсипати в миску і розмішувати нарізаний вами вінегрет;
  • смажити яєчню для тата: малюк б’є яйце об край миски і передає вам, а ви розламуєте яйце над сковорідкою;
  • змащувати майонезом і посипати сиром майбутні гарячі бутерброди;
  • якщо у вас на кухні є набір прянощів, весело час від часу їх нюхати; якщо прянощів немає — нюхайте чай (сухий і заварений), каву, цибулю, часник, зелень тощо.

У результаті всіх цих занять дитина неодмінно забрудниться.

Але дитина, якій не дозволяють працювати і бруднитися, навряд чи згадуватиме своє дитинство як щасливе.